Bad Sektör Hatalarını Bulun

0
2976

Windows bilgisayar sistemi sık sık harddsik hata mesajları gösterdiğinde başladığında ilk önce Windows disk tarayıcıdan başlatırız. Sabit sürücü tarama en yaygın sabit disk hataları tespit ve hatta düzeltmek yardımcı yoldur.Komut satırı seçenekleri deneriz. Bir yazılım kullanırız.Tabi bu yazılım kaliteli olması da çok önemlidir.

Windows 8 için sisteminizde, herhangi bir üçüncü taraf aracı gerekmeyebilir Windows 8 denetimi disk hatası çok farklı. Windows 8, disk periyodik dosya sistemi hataları, bozuk, kayıp küme, vb kontrol edilir ve sistemde herhangi bir potansiyel hata olup olmadığını bilgilendirilir. Bu Windows’un önceki sürümlerinde bu kıyasla çok daha hızlı ve daha az müdahalecidir.

İşte size Hardisk hata ve kötü sektörler için çok kaliteli bir yazılımdan bahsetmek istiyorum. Macrorit Disk Scanner disk tarayıcı bir sistemin ‘kötü sektörlerin taramak için çok güvenilir ve yararlı bir araçtır. Sistemimizde sabit disk aslında okunamaz veri kümesi bazı “bad sektörler” vardır. Bu ‘kötü sektörler’ çeşitli işlevler hataları getirmek ve önemli ölçüde sistem hızını yavaşlatır. Ayrıca bazen mavi ekran hataları gösterir.

Eğer bütün disk ya da bölüm tarayabilir çok kullanışlıdır. Daha fazla tarama alanı sınırlayarak taramayı hızlandırabilirsiniz. Windows yerel disk tarayıcı göre daha hızlı çalışır. Kırmızı işareti hasar uyarıları ve yeşil renk ile sağlıklı sektörler vurgulamaktadır. Program tarama kısmı seçilen bölge, hız, hata sayısı, tarama alanı, geçen süre ve tarama işlemini tamamlamak için kalan tahmini süre içeren üst panelde tam istatistiklerini görüntüler.

Aynı zamanda sisteminizde tarama günlük kaydeder. Macrorit kullanışlı ve güçlü bir hata teşhis aracıdır ama ne yazık ki, herhangi bir kötü sektörler düzeltemez. Tarama ancak önemli ölçüde bilgisayar sistemleri hızını yavaşlatabilir. Öte yandan, tüm çalışan uygulamaları kapatarak tarama hızlandırabilir.

Macrorit Disk Scanneri aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

http://macrorit.com/disk-surface-test/disk-surface-test.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz