Bilgilenmek İçin En İyi Coronavirüs, COVID-19 Uygulamaları

0
1790

Coronavirüs veya Covid 19 dünya genelinde artık ulusal bir tehdit oldu. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bunu bir salgın ilan etti. Daha da kötüsü, COVID-19’un yakın temasta olanlar arasında kişiden kişiye yayıldığı görülmektedir.

COVID-19’a karşı, WHO ve CDC (ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri) kalabalık toplantılarından kaçınmayı, temaslarda bulunmamayı, ellerinizi sabunla yıkamayı, maske takmayı vb. önermiştir. Ayrıca, şu anda COVID-19 için bir tedavi yoktur. İyileşme tamamen bağışıklık sisteminin gücüne bağlıdır.

Coronavirüs salgını zaten küresel bir kaos yaptı ve bu tüm insanların günlük yaşamını etkiliyor. İnsanlar salgın ve önleyici tedbirleri hakkında bilgi toplamak için sağlıkla ilgili web sitelerini ziyaret ediyor. Coronavirüs salgını hakkında sizi bilgilendirmek için en iyi uygulamaların bir listesini paylaşacağım.

Bilgilenmek İçin En İyi Coronavirüs, COVID-19 Uygulamaları

Bu Android uygulamalarıyla, salgın hakkında hızlı bir şekilde bilgi toplayabilir ve önleyici tedbirler alabilirsiniz. Bu uygulamalar, COVID-19 hakkında güncel bilgiler, etkilenen ülkelerin bir listesini içeren küresel harita, haber başlıkları bulabilirsiniz.

Twitter

Twitter temel olarak WHO (Dünya Sağlık Örgütü) CDC, vb. gibi birçok kuruluş tarafından kullanılan bir sosyal ağ platformudur. Hükümetler, sağlık departmanları Twitter’ı halka bilgi vermek için bir araç olarak kullanır. COVID-19 ile ilgili bilgileri kullanmanın güvenilir bir yolunu arıyorsanız, WHO, CDC ve diğer sağlık kuruluşlarını takip etmeniz yeterlidir.

Reddit

Reddit bir sağlık veya haber uygulaması değildir. Fakat yararlı bilgiler toplamak için en iyi kaynaktır. Reddit, çok sayıda değerli bilgi toplayabileceğiniz topluluk odaklı bir platformdur. Reddit’te, seçtiğiniz alt dizinleri takip etmeniz gerekir. Coronavirüs durumunda, bilgileri toplamak için arama kısmına r / Coronavirüs’ü takip edebilirsiniz. Reddit’te bulduğunuz tüm bilgiler gerçek kullanıcılardan olacaktır. Reddit’te, semptomlar ve deneyimler hakkında ayrıntıları paylaşan birçok COVID-19 kurbanı da bulundu.

Coranavirüs, COVID 19 hakkında, Reddit’te bilgileri aşağıdaki url’den öğrenebilirsiniz.

https://www.reddit.com/r/Coronavirus

Evde kalın, hayat kurtarın ve İnternet’te arkadaş olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz