Bilgisayar söküp takmayı öğren

0
370

Çeşitli bileşenleri bir araya getirerek kendi bilgisayarınızı kurmak sadece eğlencenin yanı sıra paradan tasarruf etmenizi ve istediğiniz kesin donanım yapılandırmasını sunar. Eğer masaüstü bilgisayarı sıfırdan kurmayı bilmiyorsanız şimdi si bilgisayar yapı Simülatörü adı verilen bir oyunla bilgisayarı kurmayı deneyebilirsiniz.

Bilgisayar sokup takmayı ogren

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu oyun, çeşitli donanım yapılandırması kullanarak birlikte çalışan bir bilgisayarı bir araya getirmekle ilgilidir. Başlangıçta bir bütçeniz var ve PC’yi bir araya getirebilmeniz için çeşitli bileşenleri satın almanız gerekiyor. Size bir bilgisayar kasası, anakart, güç kaynağı birimi, ram modülleri, grafik kartı, sabit disk, DVD yazıcı vb. çeşitli bileşenleri seçmeniz ve bunları bu dolabın içine monte etmeniz gerekir.

Onları bir araya getirmek için bileşenleri sürükleyip bırakmanız yeterli değildir. Doğru adımlarla onları bir araya getirmek için gerçek hayatta olduğu gibi tüm adımları ataçaksınız. Örneğin vidaları takmak için bir tornavida kullanmanız, anakart veya güç kaynağı ile bileşenleri takmak için kablolar kullanmanız, mandalları açıp kapatarak RAM modüllerini ilgili yuvalara yerleştirmeniz gerekir.

Bu oyun tüm işlevselliği sağlarken zengin bir bileşen kütüphanesine sahip olsa da, mantık her zaman çalışmayabilir. Örneğin, gerçek hayatta mümkün olmayacak bazı donanım yapılandırmalarına izin veriliyor. Üstelik grafikler çok basit ve onlara plastik bir görünüm kazandırıyor. Her durumda, bu küçük bilgisayar oyunundan bilgisayarı toplamanız (veya onları ayırmanız) konusunda çok şey öğrenebilirsiniz.

PC Building Simulator oyununu bu url’den; https://mcintyre.itch.io/pc-building-simulator indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here