Bilgisayarınıza USB Yüklememe Sorununu Aşalım

0
2927

Bazen usb diski bilgisayarımıza taktığımızda (flash diski, parmak bellek vb.) sistemimiz tanımaz. Yükleme durumumu ile karşılarız. İşte usb diski sisteme yükleme işlemini bir program vasıtası ile yapacağız. İlk başta usbyi sistemimizin tanıma durumunu kısaca bir öğrenelim.

Bilgisayarınıza USB Yüklememe Sorununu Sebebi:

Tak çıkar aygıtları için sürücü yüklemesini kısıtladığımızdan USB bellek sürücüsünü yüklemeye kalktı ve daha yükleyemeden engellendi fakat bu registryde eksik te olsa bir kayıt bıraktı ve windows sürücüyü tam yüklenmiş zannetmeye başladı durum böyle olunca USB belleği bilgisayara taktığımızda takma sesi geliyor lakin hiçbir şekilde ne bilgisayarım altında nede disk yönetiminde görünüyor , parmak belleğin formatlanması da çözüm olmuyor işte çözüm:

USBDeview

USBDeview isimli yazılımı buradaki USBDeview indiriyoruz. Yazılımı çalıştırdığımızda bize sistemimizde tanımlı olan bütün tak çıkar aygıtlarını listeliyor bunu da genellikle aşağıdaki iki anahtarı okuyup yapıyor. bu iki registry anahtarı altında sistemimizde kullanılmış bütün tak çıkar aygıtlar listelenir (harici HDD , parmak bellek vs.)

Önce USB belleğimizi USB portundan çıkartıyoruz ve USB belleğimizin ismi olan san disk cruzer USBDeview yazılımının Listesinde bunu bulup sağ tıklıyoruz ve “Uninstall selected devic”e diyoruz.

Tanınmayan USB belleğimizi takıyoruz ve sağ alt köşede başarıyla yüklendi mesajı beliriyor. Artık USB aygıtımız sistem tarafından tanınır hale geldi, umarım benzeri sorunları olanların işine yarayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz