Bilinmeyen Telefon Aramalarının Kim Olduğunu Öğrenin

0
1993

Telefonunuza gelen aramada bilinemeyen telefon numarası veya telefon rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara sizi devamlı arıyorsa en iyi davranış aramalarına cevap vermemektir. Ama bunun yanında aynı numara sizi devamlı aramaya devam ediyorsa bu numaranın kim olduğunu ve dolandırıcılık durumu ile karşı karşıya kalmamak için eminde olmamız gerekebilir.

Telefon dolandırıcılığın tabi ki birçok sebepleri bulunmaktadır. Kişisel bilgileri toplama ve kimlik bilgileri elde etme ile kendilerine bu kötü niyetli kişiler kazanç elde etmektedirler.

Arayan Kim Olduğunu Uygulama ile Öğrenme

Sizi arayanın kim olduğunu bulmak için Truecaller adlı akıllı telefon uygulamasını kullanabilirsiniz. Truecaller uygulamasını hem Android hem İOS cihazlarda kullanabilirsiniz. Alanında dünyanın en iyi arayan kişinin kim olduğunu ve spam engelleme uygulaması olarak bilinmektedir. Truecaller ile arayanın kim olduğu çok detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Truecaller adlı uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://www.truecaller.com

Golookup ile Arayanın Kim Olduğu Bulun

Sizi arayın kim olduğunu Golookup.com sitesini kullanıp sizi arayan kişinin arayanın adı, ikinci telefon numarası, adresi, telefon abonesi firması gibi bilgileri vermektedir.

Bilinmeyen telefon aramalara karşı cep telefonu operatörünüz size izlemeli hizmet sunmasına isteyebilirsiniz.

Sizi arayan kim olduğunu bulmak için başka yöntemler olsa da bu yazıdaki her iki yöntemle de bulma en ideal yollar diyebilirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz