Bir Kaç Dakikada Bir Excel, Word Dosyalarınızı Otomatik Kaydetsin

0
1970

Varsayılan olarak, Microsoft Excel bir belge üzerinde çalışırken bir sorun olması durumunda belgenizi 10 dakikada bir otomatik olarak kaydeder. Bu ayarı değiştirmeyi Excel ile nasıl yapılacağını aşağıdan okuya bilirsiniz.

Excel, Powerpoint, World dosyaları bir kaç dakikada bir kaydedecek şekilde ayarlamak bu programların uyarı yapmadan çökmesi halinde çok faydalı bir işlev olur. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Powerpoint, Excel, Word dosyaları arka planda otomatik olarak kaydetmesi belgelerinizi kurtarabilirsiniz.

Excel, Word Dosyalarını Otomatik Olarak Kaydedecek Şekilde Ayarlama

Bu anlatımı Excel ile anlatacağım. İşlemler Word ve Powerpoint’te aynı şekilde olduğundan kolayca yapabilirsiniz. Anlatımı Microsoft Ofis 2016 ile yapacağım.

Bilgisayarımdan Excel’i açıyorum. En en üstteki menü çubuğundan Dosya‘ya tıklayın. Açılan ekranda en altta Seçenekler‘e tıklayın. Karşımıza açılan Excel Seçenekleri sayfasında Kaydet‘e tıklayın.

Sonra bu sayfada Otomatik Kurtarma bilgilerini zaman olarak 2 dakikaya ayarlayın. Alt kısımdaki Kaydetmeden kapatırsam otomatik kaydedilen son sürümü koru kısmını başındaki kutucuğa işareti koyun. Son olarak değişiklikleri kaydetmek için Tamam‘a tıklayın. Excel kapatıp tekrar açın.

Artık Excel’i yeniden açtıktan sonra belgeniz 2 dakika içinde otomatik olarak kaydedilmeye devam eder.

Eğer bu değişikleri Excel yanı sıra Word ve Powerpoint’te yaptıysanız bu programlar çok fazla durduğunda yada geciktiğini fark ederseniz süreyi 5 yada 10 dakika yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz