Birden Fazla İP Adresini Ping Atma Programları

0
4661

Birden fazla İP adresini birlikte pinglemek için ücretsiz yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımlar, bir dizi İP adresi veya ana bilgisayar adı alır ve bunları ping için kullanır. Ping işleminden sonra yanıt süresi ve zaman aşımı, yanıt yok gibi diğer bilgileri gösterirler. Bazılarında ping işleminin grafik gösterimini de görebilirsiniz. Bu yazılımlardan bazıları ping sonucunu bir html, pdf dosyası olarak dışa aktarmanıza izin verir.

Bağlantı sağlamak için birden fazla İP adresine ping yapmanız gereken durumlar olabilir. Windows geleneksel ping bunu yapmanıza izin vermiyor. İşte bu yazıdaki kullanışlı programlar çok işinize yarayaçak. Bu yazılımlar, yapılacak ping sayısını belirlemenize izin verir. İP adresi yerine ana makine adını da belirtebilirsiniz.

En iyi ücretsiz yazılımın birden fazla İP adresini birlikte pinglemek için kullanabilecekleri ve bunları kullanmak için nelerin gerekli olduğunu görelim.

 ping atma programları

Colasoft Ping Tool

Birden fazla iP adresine ping yapmak için en iyi ücretsiz yazılımlardan biridir. Yazılım ping için bir sürü İP adresi veya ana bilgisayar adı alır. Bundan sonra, tepki süresi (milisaniye cinsinden), tepki süresi grafiği ve ana bilgisayardan alınan paketlerin boyutu ve varsa hata raporu gibi ping işlemi istatistiklerini gösterir. Ping istatistiklerini grafik bir raporda düzenler ve grafiği ping zamanı ile gidiş dönüş zamanı arasında çizer. Arayüzünün sol alt tarafında ping istatistiklerini daha ayrıntılı olarak tablo görünümünde görebilirsiniz.

MOBZPing

Birden fazla İP adresini birlikte pinglemek için ücretsiz bir yazılımdır. Birden fazla İP adresine ping yapmanızı sağlar ve varsa karşılık gelen ana makine adlarını ping’e de yazabilirsiniz. Ping sonucunu grafiksel bir arayüzde düzenler ve ardından yanıt süresini, zaman aşımını ve gönderilen paketlerin sayısını, gösterilen grafikler üzerinde gezinerek görebilirsiniz.

PingInfoView

Birden fazla İP adresine veya web sitesine birlikte ping yapmak için taşınabilir bir yazılımdır. Yazılım sezgisel bir arayüz ile gelir ve bir giriş olarak ana bilgisayar adlarının veya İP adreslerinin listesini alır. Belirtilen ana makinelere veya İP’leri, belirlediğiniz belirli bir süre sonra ping yapmaya devam eder. Bir bölmede İP listesini düzenler ve oradan başarı veya başarısız sayı gibi çeşitli parametreleri gösterir. Buyazılımla ilgili en iyi şey, belirli bir ana makinenin ping istatistiklerini bir bölmede ayrı ayrı organize etmesidir. Böylece, belirli bir İP adresi veya ana bilgisayar için ping istatistiklerini edinebilir ve aynı zamanda bir html dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz.

Free Ping Tool

Birden çok İP adresine bir kerede ping işlemi yapmak için çok iyi bir araçtır. Birden fazla ping yapmak istediğiniz İP adreslerini girmeniz gerekir ve tamamlandıktan sonra belirttiğiniz tüm İP adreslerinde veya ana bilgisayar adlarında ping işlemini başlatabilirsiniz. Arayüzünün sağındaki tüm ping istatistiklerini gösterir ve başarıyla başarısız sayımı, TTL’yi, arabellek boyutunu vb. arayüzünden kolayca görebilirsiniz. Ayrıca İP adresleri ve ana bilgisayar adları için ping grafiğini de gösterir. İsterseniz, ping ayrıntılarını grafikle birlikte bir pdf dosyası olarak verebilirsiniz.  Ping dışında bazı diğer özellikler de var.

MParallel

Birden çok İP adresini birlikte ping komut satırında bir araçtır. Bu komut satırı yazılımı iP adreslerini veya ana bilgisayar adlarını Komut satırı bağımsız değişkenleri olarak alır ve daha sonra ana bilgisayarların ping istatistiklerini tek tek gösterir. MParallel aslında ek bir şey yapmaz. Yazılım aslında Windows’da birden çok görevi paralel olarak çalıştırmak anlamına geliyordu. MParallel yardımıyla birlikte birden fazla İP adresine ping yapmak için Windows’un ping yardımcı programını kullanabilirsiniz. Her komut, iki nokta üst üste tarafından ayrıştırılarak belirtilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz