Boot-US Tüm İşletim Sistemleri için Önyükleme Programı

0
1038

Bilgisayarınızda büyük bir kapasiteli sabit disk varsa, birden fazla işletim sistemi yükleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz. Örneğin, Windows’un farklı sürümlerini, farklı Linux türevlerini, Free DOS, BeOS ve daha birçok sistemi aynı bilgisayara yükleyebilirsiniz. Aslında, internette bulunan resmen desteklenmeyen bazı araçlarını kullanarak Windows bilgisyarınıza Mac OS da yükleyebilirsiniz. Ancak birçok kişi bu işletim sistemlerini kurmanın bir veya daha fazla işletim sisteminin yüklenmesini bozacağından korkuyor. Birden fazla sabit diskiniz veya yarı iletken sürücünüz varsa işler daha da karmaşık hale gelir.

Artık sabit sürücülerinize ücretsiz Boot-US evrensel önyükleme yöneticisini kullanarak istediğiniz sayıda işletim sistemi yükleyebilirsiniz. Bu önyükleme yöneticisi, Windows, Linux, Free DOS, BeOS, VMware ve daha pek çok işletim sistemini desteklemektedir. Bu önyükleme yöneticisini, Windows ile gelen kullanımı kolay GUI’yi kullanarak yükleyebilirsiniz.

boot us

Boot-US GUI’yi Windows PC’nize kurduktan sonra başlatabilir ve bilgisayarınızdaki tüm sabit sürücüleri ya da yarı iletken sürücüleri ya da diğer depolama aygıtlarını görüntüleyecektir. Yüklü işletim sistemlerinin belirlenmesinde çok doğru olmamasına rağmen, çeşitli bölümler, kapasiteleri, önyüklenebilir olup olmadıkları ve olası işletim sistemleri yüklü oldukları hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.

Boot-US evrensel önyükleme yöneticisini kurmak için araç çubuğundaki küçük kırmızı renkli aşağı oka simgesini tıklayabilirsiniz. Bundan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor ve listeden bir işletim sistemini seçebileceğiniz yeni Boot-US önyükleme yöneticisi ekranını bulacaksınız.

Bu önyükleme yöneticisi, herhangi bir sorun yaşamadan desteklenen işletim sistemlerinden biriyle önyükleme yapabilecek. Çoklu işletim sistemi bilgisayarı çalışması için bu önyükleme yöneticisini veya önyükleme yöneticisini kurma konusunda endişelenmenize gerekmeyecek.

Boot-US Universal Boot Manager’ı http://www.boot-us.com  adresinden indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here