Bozuk Diski Corrupted Disk Fixer ile Düzeltin

0
1008

Windows işletim sisteminde bozuk disk hatası; gevşek kablolar, güç kaynağı sorunları, ana kart sorunları, malware enfeksiyon, dosya sistemi ve daha birçok nedenler olabilir. Özetle disk çalışmıyorsa birçok nedenden dolayı olabilir. Bu birçok nedenden dışında, en sık karşılaşılan sorun, genellikle dosya sistemi ile olandır. Windows 8 ile Windows otomatik olarak diski ile ilgili sorunları gidermek için birçok farklı yollar bulunmaktadır. Sadece bu disk tanı araçları başlatmak için bilgisayarınızı yeniden başlatmak istemiyorsanız başka bir yol yoktur.

Windows bilgisayarda disk bölümleri herhangi bir dosya sistemi ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz Corrupted Disk Fixer aracını kullanabilirsiniz. Bu program vasıtası ile hangi diskiniz bozuksa program saptar ve düzeltir. Bu aracı kullanmadan önce Microsoft .NET Framework yüklü olmalıdır.

Program bilgisayarınızda mevcut tüm disk bölümleri listeler ve düzeltmek istediğiniz birini seçmenizi sağlar. Aracını çalıştırmadan sonra bilgisayarınıza bir çıkarılabilir disk takılı varsa, yeni eklenen diskin sürücü harfi sizin için kullanılabilir hale gelir. Refresh butonuna tıklayınca USB diskinizin harfini listede görürsünüz.

Listeden bir disk sürücüsü seçtikten sonra, iki kez Fix butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu seçilen disk bölümüne dosya sistemi tamir çalıştırmak için komut satırı aracı chkdsk /f başlayacaktır. Bozuk diskte neler olduğunu programın içinde görürsünüz. Bir disk bölümü sabitleme işleminden sonar diğer disk bölümleri tamire başlayabilirsiniz.

Çok kolay Windows da kendiniz chkdsk /f komutuyla bu işi yapsak ta Corrupted Disk Fixer aracı Windows bilgisayarlarda herhangi bir disklerin dosya sistemi düzeltmek için daha da kolay hale getirir.

Corrupted Disk Fixer programını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Corrupted-Disk-Fixer.shtml

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here