1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Çapraz Tarayıcı Test Siteleri Listesi

Çapraz Tarayıcı Test Siteleri Listesi
0

Çapraz Tarayıcı Test siteleri listesi uzatılabilir. Bu siteler ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ama en fazla 14 gün ve 30 gün süre vermektedir. Benin tercihim ve bir kaç gündür denediğim TestingBot ve LambdTest bence en iyisi diyebilirim. Bu sitelerin en güzel yani çeşitli nedenlerle engellenen İnternet sitelerine sitelere erişebilirsiniz.

Çapraz Tarayıcı Testi Nedir?

Çapraz Tarayıcı Testi, Cross Browser Testing işlevsel olmayan bir sınamadır. Web sitemizin veya web uygulamamızın beklendiği gibi çeşitli web tarayıcılarında çalışmasını sağlamaya yardımcı olur. Farklı tarayıcılarda hem manuel hem de otomatik olarak çapraz tarayıcı testi yapabiliriz. El ile test etmek için, her tarayıcı için testler oluşturur ve her tarayıcıda el ile çalıştırın. Otomatik sınama için, test denemelerini belirli bir tarayıcı türüne göre çalıştıran birden çok koşullu ifade içeren Selenyum testleri oluştururuz.

TestingBot

Testingbot, bulutta bir Selenyum/Appium ızgarası sunar. +2500 tarayıcılarda ve fiziksel mobil cihazlarda Otomatik, Manuel ve Görsel testler çalıştırın. Güvenlik ve yüksek eşzamanlılık göz önünde bulundurularak inşa edilmiştir. Her test için bir video, ekran görüntüsü ve günlük alırsınız. Chrome, Firefox, IE, Edge, Safari, Opera ve daha fazlasını destekler.

LambdTest

LambTest,web uygulamanızın veya web sitelerinizin çapraz tarayıcı uyumluluk testini gerçekleştirmenize yardımcı olan bulut tabanlı bir platformdur. LambdaTest’in ölçeklenebilir bulut ızgarası üzerinde otomatik selenyum komut dosyaları çalıştırabilir veya gerçek tarayıcı ortamlarında canlı etkileşimli test gerçekleştirebilirsiniz.

BrowserShots

İlk çapraz tarayıcı test sitelerinden biridir ve çeşitli tarayıcılarda web sitenizi test etmenizi sağlar. Sitenizin farklı tarayıcılarda nasıl işlettiğini göstermek için ekran görüntüleri oluşturur.

BrowserStack

Tarayıcılar arası testlerde öne çıkan isimlerden biri olan ve jQuery ve React.js gibi bazı büyük açık kaynak projeleri tarafından kullanılan BrowserStack, web sitelerinizin mümkün olduğunca çok ortamda çalışmasını sağlamak için yüzlerce tarayıcıyı, mobil cihazı ve testi listeler.

Browserling

Bir siteyi Internet Explorer’da hızlı ve kolay bir şekilde test etmeniz gerekiyorsa, BrowserLing kullanabilirsiniz. İnternet Explorer ve Safari gibi eski tarayıcılarda web sitenizi kolayca ve etkileşimli olarak test edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap