CareUEyes ile gözlerinizi dinlendirin

0
959

Dinlenmek için ara vermeden bilgisayarınızın önünde çok zaman harcadığınızda, kuru ve tahriş olmuş gözler, göz yorgunluğu, bulanık görme ve baş ağrısı gibi bazı görme problemleri yaşayabilirsiniz. Bu nedenle mola vermek önemlidir ve bu görevde size yardımcı olabilecek bir program, bilgisayarınızı kullanırken gözlerinizi korur ve dinlendiren ücretsiz bir Windows programı olan CareUEyes’tır.

CareUEyes goz

CareUEyes gözlerinizi üç şekilde korur. Mola vermek için zamanın geldiğini, ekranın gözleri için daha rahat olmasını sağlayan mavi filtreyi ve parlamayı azaltan dimmer hatırlatıcı.

Başlamak için, “Rest Timer” seçeneğinde duraklatma hatırlatıcıyı ayarlayabilirsiniz. Varsayılan olarak, her 45 dakikada bir 3 dakika dinlenme bildirimi görüntüler, ancak istediğiniz saati ayarlayabilirsiniz.

“Display” sekmesinde, mavi filtreyi ve karartıcıyı ayarlayabilirsiniz. Değerleri manuel olarak ayarlayabilir veya gece, ofis, bir film izlemek, oyun oynamak, okumak vb. Için profillerden birini kullanabilirsiniz. Program seçeneklerini ayarlamayı bitirdikten sonra kapatın. Sistem tepsisinde arka planda çalışmaya devam edecek ve bilgisayar ekranınızda küçük bir süre ölçer görüntülenecektir.

Duraklatmanın vaktinin geldiğinde, geçici olarak duraklatmayı sağlayan kısa bir bildirim görüntüler. Sürenin dolması duraklamada çalışma ekranını kilitler.

Son olarak, CareUEyes tercihlerinde, güncelleme, Windows başlangıcında programı ekleme, sistem tepsisinde simge görüntüleme ve ekrandaki zamanlayıcıyı görüntüleme, zorla duraklama vb. gibi seçenekleri ayarlayabilirsiniz.

CareUEyes programını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://care-eyes.com

Görme engelliler rumo ile captch’dan kurtulun:

Bazı web siteleri güvenlik ve otomatik kayıtları iyileştirilmesi için bot (robot) girişini kısıtlamak için captcha görüntü doğrulama kullanırlar. Ama bazen bu captcha kodları insanlar tarafından bile okunması zor hale gelir ve daha fazla zaman alıcı haline gelir. Sinir bozucu can sıkıcı ve çözmek bazen imkansız olabilir.

Rumola sitesi, captcha doğrulamasını atlar ve otomatik web sitelerinde captcha kodları çözer, doldurur . Karmaşık captcha’ları olan üç farklı web sitelerinde denedim ve daima çalıştı.

Bazı web siteleri botlar için insanların çözmesini zor hale getiren recaptcha teknolojisini kullanmaya başladı. Çoğu web siteleri hala eski can sıkıcı captcha olanları kullanırlar. Bu nedenle bu aracı hala çok işe yarar vaziyettedir.

Biz tek bir sorun var. Daha fazla captcha olsun isterseniz satın almanız gerekmektedir. Rumolayı yüzlerce, binlerce kullanıcı kullanmaktadır. Alıştıktan sonar çok düşük ücret karşılığında satılan captcha çözücüye verilen ücretten çekinmezsiniz. Kör ve görme engelli kullanıcılar için çok yararlı olabilir.

Firefox için: rumola bypass captcha
Chrome için: rumola bypass captcha

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here