Ccleaner ile tarayıcı eklentilerini yönetin

0
721

Bu günün bilgisayarlarında yüklü birden fazla web tarayıcıları kullanılmaktadır Microsoft internet Explorer ve Microsoft edge tarayıcıları önceden yüklenmiş olarak gelen Windowsla birlikte gelir. Mozilla Firefox, Google Chrome ve Opera tarayıcıların çok daha iyi alternatifler vardır. Ortalama bir Windows kullanıcı yüklü en az üç web tarayıcıları sahip olduğu söylenebilir. Pek çok web tarayıcıları yüklü ise hepsinde yüklü tüm eklentileri ve uzantıları yönetmek için biraz zorlaşır. Neyse ki popüler yeni sürümü ccleaner uygulama tek bir yerden tüm yüklü web tarayıcıları için tarayıcı eklentileri ve uzantıları yönetmek imkanı sunuyor.

Ccleaner_tarayıcı_eklentilerini_yonetin

CCleaner yüklü web tarayıcıları önbelleği, önemsiz dosyaları, çerezleri, geçmişi ve diğer verileri temizlemek için en iyi araçlardan biri olarak bilinir. Ama 5.14 sürümünden başlayarak, artık aynı zamanda tek bir yerden web tarayıcıları için tüm eklentileri ve uzantıları yönetebilirsiniz. Tüm popüler web tarayıcıları kapsar.

Burada her biri için tüm yüklü uzantıları ve eklentileri gösteren tüm farklı web tarayıcıları için farklı sekmeleri görebilirsiniz. Bu eklentiler birini veya birkaçını seçip, bunları etkinleştirmek onları devre dışı bırakmak veya tarayıcıda kaldırmak için tercih edebilirsiniz. Bu yolu kullanarak tarayıcı başlangıç ​​zamanı azaltır ve bellek tüketimini azaltabilirsiniz.

Şu adımları takip edelim.Ccleaner açalım.Araçlar sekmesine geçelim.Araçlar sekmesinde browser plugins sekmesine tıklayalım.Karşımıza sistemimize yüklü tüm tarayıcılar ve eklentiler çıkar.Buradan bir tarayıcıya geçelim ve bur da eklentiler ilgi işlemleri sağ tıklayıp yapabiliriz.

Videolu anlatım:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here