Check-and-Secure.com ile Güvenliğinizi Kontrol Edin

Web tarayıcılar ve tarayıcı eklentileri modası geçmiş ve eski sürümlerini çalıştırmanız kullanıcıların çoğu malware enfeksiyonları, phishing saldırıları ve diğer benzeri bilişim suçları kurbanı olma nedenledir. Bunlar eski tarayıcılar hemen her zaman kolayca malware enfeksiyonları için sistem açığa çıkarabilir bazı açıkları vardır. Düzenli olarak doğrudan internet kullanan veya internetten indirilen dosyaları erişen işletim sistemi, web tarayıcıları, tarayıcı eklentileri ve diğer yazılımları güncel tutma aslında nedeni budur. Eğer sistem tüm önemli bileşenlerini ve programları güncel olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız check-and-secure.com online güvenli web uygulamasını kullanabilirsiniz. Start butonuna tıklayıp işe başlayabilirsiniz.

Check-and-secure.com_guvenligizi_kontrol_edin

İlk testte herhangi bir yaygın olarak bilinen açık portlar için bilgisayarınızda tarar. Bağlantı noktalarının açık ise, sistem çevrimiçi saldırılara karşı savunmasız olabilir ve bilgisayarınızın güvenlik duvarı iyi çalışıyor olabilir. Kritik portlar bazısı açıksa bu test online olarak belirler.

Bir sonraki testte web tarayıcısının son sürümünü kullanıp kullanmadığını kontrol eder. Ayrıca kullandığınız çeşitli tarayıcı eklentileri ve uzantıları sürümü için denetler. Eğer web tarayıcısı veya bir eklenti eski bir sürümünü kullanıyorsanız, bunu güncellemek için yön verilir.

Son testlerinde ise sisteme güvenliğini güçlendirmek için Data, Kaspersky, ESET, Avira, Trend Micro ve daha fazlası gibi iyi bilinen güvenlik şirketlerinin bir güvenlik ürünü indirmek ve kurmak için yönlendirebilir. Aklınıza gelecek saldırılara karşı size yön vermektedir. Bankacılık trojan, şifreleme trojan ve man-in-the-middle saldırıları…

Aşağıdaki video izlerseniz; check-and-secure.com tarama yaptığımda hiç bir virüs programı sistemimde olmadığı halde sistemim çok temiz çıktı.

https://www.youtube.com/watch?v=K5v-uX0i2Hc

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 6 sene önce

    Very Informative post..!!

    Cevapla