Chrome Tarayıcı ile Açılır Pencereleri Engelleyin

0
2600

İnternet, bilgisayar ilk kullanmaya başladığım 2007 bahar aylarında web tarayıcı olarak İnternet Explorer ile kullanmaya başlayıp çok kısa süre sonra Firefox tarayıcıya geçtim. O gün, bu gündür hep baş tacı İnternet web tarayıcısı Firefox oldu. Bu  sene itibari ile Firefoxa tamamen veda edip, veda etmekle kalmayıp sistemimden kaldırdım. Google Chrome artık vazgeçilmem gibi bir şey oldu. Son senelerde Google Chrome tarayıcı sadece Windows işletim sistemi değil, Mac Os, Linux ver artık akıllı telefon, tabletlerin vazgeçilmesi oldu.

Google Chrome son zamanlarda reklam engelleme için çok faydalı adımlar attı. Aslında chrome’de reklam engelleme, pop-up’lar, yönlendirme işlemini kullanmaya başladı. Reklam, Pop-up, yönlendirme özelliği her nedense baştan saklandı gibi bir şey oldu. Pop-up’ları engellemek için her hangi Google Chrome eklentisi kullanmaya da gerek yoktur. Bu yazımızda chrome’de pop-up kaldırmanın en iyi yöntemlerini okuyabilirsiniz.

Google Chrome Açılır Pencere Engelleyicisini Etkinleştirme

Google Chrome tarayıcısını açalım.

Klavyemizden Alt+e ya da Alt+e aynı anda kullanıp chrome menüsünü açalım.

Ekranının sağ tarafında alt alta açılan listeden Ayarlar kısmına gelelim.

Ekranın en üstünde arama kısmına pop-up yazalım.

Karşımıza gelen ekranda Site Ayarları kısmına tıklayalım.

Burada listeden Pop-up’lar ve yönlendirmeler kısmını bulun.

Pop-up’lar ve yönlendirmeler kısmında, Engellendi (önerilir) yazısı olmasına gerekir.

Artık Pop-up, yönlendirme sayfaları ile karşılaşmayacaksınız.

Pop-up engelle

Tek olarak bazı sitelerin pop-up’larını engellemek için Engelle kısmında Ekle düğmesine tıklayıp site adreslerini ekleyin.

Bazı siteleri için pop-up engellemeye eklediğiniz halde hale yine çıkıyorsa, site url’sinin yanındaki anahtar simgesine tıklayın.

Pop-up’lar ve yönlendirmeler kısmındaki Engelle kısmını, Engelle (Varsayılan) seçelim.

Hala pop-up gösteriyorsa kötü amaçlı uzantı olabilir. Bu uzantı açılır pencereler oluşturur. Tespit ettiğiniz uzantıyı kaldırın.

Artık Chrome tarayıcınızda, reklamlar ve yönlendirme sayfalar çıkmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz