Site icon internetkafa.com

Chrome’da Kayıtlı Şifreler Dışa Aktarın

Chorome’da tüm kullanıcı adlarınızı ve parolalarınızı cihazlarınızda kaydetmek ve senkronize etmek için özel bir şifre programı kullanın derim. Hem daha güvenli kullanışlıdır. Tüm hesaplarınız için çok iyi şifreler  oluşturabilirsiniz.

Kaydedilen Parolaları Chrome’dan Dışa Aktar

Bilgisayarınızda Chrome tarayıcısını açın. Araç çubuğundan profil simgenizi tıklayın. Şifreler düğmesine tıklayın. Chrome Şifreler kısmına gelirsiniz.

Chorme’da Şifreler kısmına farklı bir yoldan gitmek için Chrome URL çubuğuna chrome://settings/passwords yazıp, enter tuşuna basınca da Şifreler kısmına ulaşabilirsiniz.

Bu kısımda Kayıtlı şifreler bölümüne gidin ve sağ taraftan üç noktalı menü düğmesine tıklayın.

Sonrada, Şifreleri dışa aktar seçeneğini seçin.

Açılan pencere de Şifreleri dışa aktar… düğmesine tıklayın.

Windows 10 bilgisayarınız kullanıcı hesabınızla ilişkili şifreyi kullanarak kimliğinizi doğrulamanızı isteyebilir. Şifreyi yazın ve Tamam düğmesine tıklayın.

Dışa aktarılana dosya türü CSV dosyasıdır. CSV dosyasını nereye kaydetmek için bir yer belirleyip Kaydet düğmesine tıklayın.

CSV dosyasını, Microsoft Ofis programları içerisinde Excel ile açıp kayıtlı şifreleriniz çok açık okunur şekilde görebilirsiniz.

Asla Unutmayın: Chrome’dan indirdiğiniz CSV dosyası, tüm kullanıcı adlarınız ve şifreleriniz düz metin biçiminde görünür. 

Exit mobile version