Site icon internetkafa.com

Çok Kısa Gifler Yapın

Gyazo yazılım sadece windows değil mac os, linux ve telefonunuzda da bedava kullanabileçeğiniz en kısa sürede gif resimleri yapan çok kullanışlı bir programdır. Ayrıca indirdiğiniz kurulum dosyası ile birlikte ekran resmi çeken programdan gelmektedir. Ekran resmini çekerken boyutunu kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Gifleri ve ekran resimleri kayıt işlemini varsayılan tarayınız ne ise onla birlikte açılır. Artık kayıt etmek geriye kalıyor.

Gfycat ile videoları gif yapın

Gfycat.com html5 videoları içine gif dosyaları dönüştüren bir web uygulaması. Buna ek olarak, bir kişi de kendi video oynatıcı oluşturabilir veya sayfanızda bir nesneyi ayarlamak için gfycat embed kodunu sitenizde kullanabilirsiniz. En fazla 15 saniyeliğine videoları gif yapmaktadır. Boyutlarıda kendimiz ayarlayabiliriz.

Ayrıca izleyin gfycat sitesinin kullanımına bakabilirsiniz.

Daha bitmedi gfycat hizmetini online chrome tarayıcınızda kullanmak istiyorsanız hemen aşağıdaki sayfadan tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

gfycat.com chrome eklenti sayfası:

gfycac eklentisi

Buna ek olarak bu online hizmetin yanına benzer hizmet vermese de hemen hemen bütün video ve ses dosyalarını çeviren bir siteyide sizlere linkini hemen aşağıya iliştireyim.

Apowersoft online web platformu ogg, mp4, mkv ve avi gibi diğer yaygın video formatlarını dönüştürme işlemlerini online hizmeti alabilirsiniz. Buna ek olarak ses formatları içine videoları dönüştürebilirsiniz.

Şuan için en iyi gif programı:

Site içinde çok uzak olmayan tarihlerde gif yapma ile ilgili program ve online kaynaklar vermiştim. İnternet ortamında her şeyin alternatifi var. Fakat bu son günlerde denediğim gif yapma programı screentogif olan benzerleri ve alternatifleri arasından sıyrılıp bence en kalitelisi dedirt ten bir program diyebilirim.

Screentıgif öyle güzel marifetleri var ki sırasıyla listeleyeyim.
Oynatma hızını yönetmek imkanı veriyor.
Gif videoya ya metin eklemek başlık veya resim çerçeveleri yerleştirme ve her kareyi düzenlemenize izin verir.
Ekran görüntüsü boyutlandırabilirsiniz ve piksel çerçeve boyutu ayarlayabilirsiniz.
Gif kalitesini kaliteli bir seviyeye çıkartabilirsiniz.
Gif hızını yönetmek ve görüntü ayarlarından gif etkinleştirebilirsiniz.
Gifi duraklatma ve devam etme özelliği var.
Gife metin ekleyebilir, renk filtresi ekleme mozaikleştirme veya bir bulanıklık efekti ekleme imkanı verir.
Kaydetme işlemi biraz uzatıyor.

Bence gif oluşturmak için en yararlı programlardan biridir.

Alternatif program olarak deneyebilirsiniz.

İsterseniz gif oluşturmak için online aşağıdaki site sayfalarını da kullanabilirsiniz.

picasion
imgflip
makeagif

Ezgif.com ile Animasyonlu Gifler Oluşturun

http://ezgif.com

Gif Resimlerin Boyutlarını Azaltın

http://gfycat.com

Videoları kolay gif yapın

Gıf; grafik değişim biçimi bir görüntü anlamına gelir. Görüntüler kare bir animasyon iletmek için sık sık yükleme ile ilgili bir video gibi dosya yapmak için derlenmektedir.Son senelerde birçok popüler video gıfe dönüştürülür ve farklı amaçlar için kullanılmaktadır.Video dosyasını kullanarak hareketli resimler yapmak için bloggıf sitesi bu iş için büyük bir web sitesidir.

Site adresi:

http://en.bloggif.com/video

Yüklediğiniz görüntüler sadece bir saat için site sunucusunda kalır, bu nedenle daha sonra erişmek için bu kaydetmeniz gerekir. Alternatif olarak, html tıklayın ve url’yi kopyalayın.Bu bağlantı yeniden erişmek için kesin bir yer site tarafından verilir. Html kodu ile resimine ulaşabilirsiniz.

Gifs.com ile Online Gif Oluşturun

Sitemizde eski zamanlarda ve çok yakın zamanlarda online gif oluşturma siteleri ve program adresleri vermiştik. Hani bakınca göreceksiniz ki azım sanmayaçak kadar bol kaynak vermiştik. Şimdi sizlere yeni yeni bir web site adresi vereceğim.

Gifs.com her hangi bir video kaynağından kolayca animasyonlu gifler oluşturabilirsiniz. Online olarak youtube, vine, instagram gibi popüler sosyal medya siteleri bulunmaktadır. Özelikle oluşturduğunuz gifler sosyal medyada oldukça yüksek tıklanma oranı olan bağlantılardır. Artık eskide kaldı diyebiliriz gif oluşturmak zor olmak çıktı herkes animasyonlu gif oluşturabiliyor.

Exit mobile version