Bilgisayarda Otururken Coranavirüs’ünü Önlemek için Yüzünüze Dokunduğunuzda Uyarı Alın

0
1848

Coronavirüs’ünü önlemek için en önemli tavsiyelerden bir tanesi de ellerimizle yüzümüze dokunmamız kesinkes söylenmektedir. Her ne kadar ellerimizle yüzümüze dokunsak ta ellerimizin çok iyi bir şekilde yıkadığına emin olmalıyız. Devamlı bilgisayar başında oturan bir kişiyseniz genelde yüzümüzü tutan sandalye de oturabiliriz.

Donottouchyourface kendinizi Coronavirüs’ü riskinden koruyabileceğiniz ücretsiz bir çevrim içi web sitesidir. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarınızda bir web kamerası olması gerekir. Yüzünüze dokunduğunuzda Donottouchyourface.com Yüzünüze dokunmayın uyarısı çıkar.

Bilgisayar Başında Coranavirüs’ünü Önlemek için Yüzünüze dokunduğunuzda Uyarı Alın

Coranavirüs’ü riskini en aza indirmek için yüzümüze dokunmamalıyız. Donottouchyourface.com web sitesi bu virüse karşı önlemek almak için yardımcı olmaktadır. Ancak bu işlemi yapmadan önce, web kameramızı etkinleştirmemiz gerekir.

http://donottouchyourface.com sitesine gidelim.

Kullandığımız İnternet tarayıcıda web kamerasını etkinleştirmek için İzin ver butonuna tıklayın.

İlk işlemde yüzünüze dokunmadan video kaydedin. Kamera ekranda yüz görüntünüzün altında Take Video butonuna tıklayın. Çok kısa süre sonra 2. Take a video continuously touching your face (with clean hands) yazısı çıkar. Site yüzünüze dokunmadan bir video çekim kaydı yapmıştır.

Sonra ikinci işlem olarak yüzünüze sürekli dokunduğunuz bir video çekip kaydedin. 2. Take a video continuously touching your face (with clean hands) çıkınca Take Video butonuna tıklayın. Don’t take your hands off your face until it’s done, uyarı yazısı çıkar, yani sürekli yüzünüze dokunarak video çekimini bitiseye kadar devamlı elleriniz yüzünüzde olsun. Bu işlem yine çok kısa sürer. Sonra Ready yazısı çıkınca artık ellerinizle devamlı video çekimi bitmiştir.

Artık site ellerinizle yüzünüze dokunduğunuzda uyarı verecektir. İster aynı sekmede ister başka sekmede olun, yüzünüze dokunduğunuzda site sesli ve yazılı olarak NO sesi verir. Ekrana Kırmızı renk hakim olur. Yüzünüze dokunduğunuzda size uyarı verecektir.

Her işin başı sağlık ve sağlıklı bir hayatımız olması dileğiyle. 12 Mart İstiklal Marşımız kabulünün 98. olması nedeniyle tüm Kahramanlarımız, Şehit ve Gazilerimizden ve Mili Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz