CSV’yi VCard Dönüştüren Ücretsiz Programlar

0
7214

VCF dosyaları (vCard da denir) genellikle bir kişi hakkındaki bilgileri saklar. Bir kişi, bir aile üyesi veya arkadaşıyla ilgili tüm temel bilgiler burada saklanır. VCF dosyalarının içinde bulacağınız genel alanlar, ilk adı, soyadı, organizasyonu, doğum günü, faks numarası, ev numarası, cep telefonu numarası vb. VCard dosyaları genellikle neredeyse tüm cihazlar tarafından desteklenir. Dolayısıyla Android veya iPhone’unuz varsa, tüm kişileri VCF dosyasından telefonunuzun adres defterine alabilirsiniz.

Windows için vCard dönüştürücü yazılımları bu yazıda bulaçaksınız.Bu yazılımları kullanarak, tüm kişilerinizdeki bir CSV dosyasını bir VCF dosyasına dönüştürebilirsiniz. Bu yazılım, girilen CSV dosyasını analiz eder ve alanları standart VCF alanlarına eşler. Tüm karşılık gelen alanların eşleştirilmesinden sonra CSV kayıtlarını bir VCF dosyasına aktarabilirsiniz.

E-Z Contact Book

Ancak bir CSV dosyasından bir VCF dosyası oluşturabilen çok az yazılım bulunmaktadır. Sizler için en iyi olamlarını bir araya getirdim.

CSV to vCard

CSV to vCard CSV dosyalarından VSF dosyaları oluşturmak için çok basit bir yazılımdır. Sadece birkaç tıklamayla CSV’yi VCF’ye dönüştürebilen hafif bir yazılımdır. Tek yapmanız gereken, dönüştürmek ve ardından CSV alanlarını eşlemek istediğiniz bir CSV dosyası belirtmektir. Yazılım, CSV alanlarını görebileceğiniz ve standart VCF alanlarına eşleyebileceğiniz çok basit bir arayüze sahiptir. İsterseniz, bazı alanları vCard’a dönüştürürken CSV dosyasından hariç tutabilirsiniz. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://www.csvtovcard.com

Csv2vcf converter

Bir CSV dosyasından bir VCF dosyası oluşturmak için kullanabileceğiniz, Windows için başka bir ücretsiz CSV – VCard dönüştürücü yazılımdır. Yazılım, hemen hemen VCard için CSV’ye benziyor ve benzer bir arayüze sahip ancak daha fazla seçenek var. Bu yazılımı kullanarak, bir CSV dosyasını içe aktarabilir, son VCard dosyasına eklemek için alanları eşleştirebilir. Bir vCard dosyası oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yalnızca bir CSV dosyası değil, aynı işlemi yapmak için bir sekme, boşluk veya özel ayrılmış dosya kullanabilirsiniz. Ayrıca, yazılım birden çok kodlamayı destekler, bu nedenle CSV dosyanız farklı bir kodlamaya sahipse, yazılımın arayüzünden bunu seçebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://sourceforge.net/projects/csv2vcfconverter/?source=typ_redirect

E-Z Contact Book

E-Z Contact Book aslında Windows için bir iletişim organizatörü yazılımıdır. Yazılım, kişi oluşturmanızı sağlar ve bunları bir CSV dosyasından içe aktarabilirsiniz. Yazılım, bir CSV dosyası almanıza ve CSV alanlarını standart VCard özelliklerine eşlemenize izin verir. Tüm kişilerinizi oluşturduktan sonra bu yazılım, tüm kişileri, diğer cihazlar ve yazılımlarda kullanabileceğiniz bir VCard dosyasına aktarmanızı sağlar. Windows için bu adres defteri yazılımında bazı diğer özellikler var. Kişiler arasında arama yapmak için hızlı bir arama başlattı ve ayrıca kişileri Excel veya özel ayrılmış bir dosya olarak dışa aktarmanızı sağlar. Ayrıca direk olarak VCard oluşturabilirsiniz.

http://dmitrik.gotdns.org/ezcontactbook

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz