Site icon internetkafa.com

Cybermagonline Türkiye’nin İlk ve Tek Siber Güvenlik Dergisi

Ülkemizde internet güvenliği hakkında harika yazılar yazan bir web sitesi ilk ve tek siber güvenlik dergisinden size kısaca bahsedeceğim. Hala alanında ilk ve tek olmaya devam ediyor. Sanırım bu alanı kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor. Açıkcası böylesi bir hizmetin olması beni oldukça şaşırttı.

Cybermagonline.com Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu editörlüğünde hazırlanan ve idare edilen alanında çok değerli yazarları bir araya toplayan alanında marka olmuş bir siber güvenlik hizmetidir. Cybermagonline siber güvenlik alanında çok değerli temel yazılar oluşturmakta ve kalıcı etki bırakan makaleler bulunmaktadır.

Sürekli değişen ve gelişen günümüz dünyasında var olan tehditlerin yerinde durmasını asla düşünemiyiz. İnternetin içinde bulunduğumuz dünyada hemen her alanda kullanılması ile birlikte siber tehditleri meydana getirmiş ve yepyeni bir sektör oluşmasına sebep olmuştur. Yaklaşık son on yılımızı etkisi altına alan siber güvenlik daha çok yeni ve önemli bir konu olarak karşımızda duruyordur. CyberMag ailesi siber tehditlerin önemine ve etkisine dikkat çekmek adına Türkiye’nin ilk basılı siber güvenlik dergisi kurmuştur.

Bunun yanında önde gelen siber güvenlik derneklerinden biri olan Bilgi Güvenliği Derneği ile iş birliği içinde olan CyberMag, siber güvenlik alanında sözü geçen yazarlarıyla farkındalığı arttırmayı ve insanları bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Vizyon ve misyonları çerçevesinde , hayata geçen CyberMag sadece bir dergi değil aynı zamanda siber alandaki firmalar için bir platform değeri taşımaktadır. Hem firmaların hemde sivil halkın tüm siber gelişmeleri takip edebileceği ve yaptığı gelişmeleri insanlar ile paylaşabileceği bir ortak nokta olmak amacındadır.

Siteye aşağıdaki url’den ulaşabilirsiniz.

http://www.cybermagonline.com

Benzer sitelerin bir listesini aşağıya yazıyorum.

https://bilgiguvende.com

https://siberbulten.com

Exit mobile version