Dost Siteler

WordPress, Web Tasarım, SEO Danışmanlığı, Sosyal Medya Yönetimi konularında faydalı makalelerin olduğu yazılım bloğu:
wplimon.com


Özel Düzce Göz Tıp Merkezi, uzman doktorları, tecrübeli ve güler yüzlü personelleri ile hizmet vermektedir:
duzcegoz.com.tr


Kâr amacı gütmeyen amacı sanal bir kuruluştur. Ahlak, Zeka ve Eğitim vizyonunda paylaşım yapan internet gezginlerinin seyir defteridir.

webkenti.net


Web tasarım, SEO Danışmanlığı, Logo Tasarımı, Kurumsal Kimlik Tasarımı konularında kaliteli yazıların bulunduğu yazılım sitesidir.

batuhanozyavru.com.tr


‘Eğitim dünyayı değiştirebilir mi?’ Eğitim Kolektifi, bu klasik soruya Michael Apple’ın verdiği cevabın bugünlerde her zamankinden daha geçerli olduğunu düşünüyor: ‘Evet, ama değişim her zaman sizin istediğiniz yönde olmayabilir!’

Çünkü dünya her zamankinden daha hızlı dönüyor. Çünkü zaman bize karatahtalı sınıfların, ezbere alıştıran sınavların, öğretmenin iki dudağına bakan öğrenciliğin artık geçerli olmayacağını gösteriyor. Çünkü adına müfredat dediğimiz metinler, dünyadaki yeni eğilimleri, yeni sorunları; nüfus hareketlerini, savaşları, yoksulluğu açıklamakta yetersiz kalıyor. Çünkü o çok heyecanlı ‘eğitme’ işi teknolojiye yenik düşüyor. Öyleyse zaman, eğitimi yeniden düşünme, eğitim için fikir üretme ve geleceğin okullarını tasarlama zamanıdır.

Eğitim Kolektifi’ni eğitimi yeniden; veli, öğretmen, öğrenci, eğitimci elbirliğiyle düşünebilmek için kurduk. Bilimsel ve eşitlikçi eğitimin, çocuk odaklı ve demokratik okulların toplumu iyi yönde değiştireceğine inanan bir grup eğitimci platformumuzun emellerini attık. Düşünmek, öğrenmek, gelişmek ve daha iyisini bulabilmek için.

Eğitim Kolektifi’nin yazılarını takip etmek için egitimkolektifi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.