Dosya türleri değiştirin

0
720

Açtığınz dosyayı yanlışıkla windowsta farklı programla açtığınızda windows kullanıcıları için değiştirmek yollar ararız.Bu durum windows için oldukça sıkıntılıdır.
Program windows 8 ve 8.1 çalışıyor.Diğer sistemlerde denemdedim.

Yükleme sırasında, içerik menüsünden türleri ekleyin. Anında dosya dernekler değiştirmeğinizi sağlar.
Basit bir kullanıcı arayüzü var. Üst kısmında, özel dosya ilişkilerini arayabilirsiniz. Açılır menü aracılığıyla aynı anda tüm dosya dernekler, bilinmeyen dernekler ve klasör dernekler için tercihlerini değiştirebilirsiniz.

dosya-turleri-degistirin

Dosya dernekği düznenlemek için herhangi bir yerde sağ-tıklayın ya da bilgisayarda herhangi bir dosya veya exeiçin “edit file” seçeneği bağlam menüsünü yapabilirsiniz. dosya tiplerini düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Class,ıcon,other,actions seçim için dört seçeneği vardır.Class tıkladığınız dosya için ayarlanmış dernek türünü görmenizi sağlar. Bu parametreleri değiştirebilirsiniz.

Class,action, ıcon ve other olmak üzere seçim için dört seçeneğiniz vardır.
Class tıkladığınız dosya için ayarlanmış dernek türünü görmenizi sağlar. Bu parametreleri değiştirebilirsiniz.Action dosya türü ile dernekler çeşitli ayarlamanızı sağlar. “+” işareti tıklayarak, program türleri belirli dosyaları açma yeteneğine ekleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda dernek tarafından bir dosyayı açabilirsiniz birden çok program seçim yapmanızı sağlar.İcon bir dosya türü ile ilişkili birincil simgesini değiştirmek için izin verir. Eğer özel simgeler yapmak istiyorsanız tanımak, çoğu kullanıcı, normal bir ilişki için kullanılan simge tercih ederken, değiştirmek için en hızlı yoludur.Other windowsda daha hızlı görünürlük seçeneklerini değiştirmenizi sağlar.
Dosya uzantıları anlamını bilmiyorsanız, dosyayı değiştirmek için çalışmayın.Dosya zarar verebilir veya bu dosyayı bir daha kullanmaya izin vermeyebilir.

İndirme bağlantısı:

https://ystr.github.io/apps/types

http://www.portablefreeware.com/?id=1548

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here