Site icon internetkafa.com

E-Postalarda Büyük Dosya Gönderin

E-Posta, büyük dosya ekleri için hiç yapılmadı. Birçok e-posta sunucusu, 10 MB’nin üzerindeki ekleri olan e-postaları bile kabul etmiyor. Ama bu hiç de kötü bir haber değil.

Büyük dosyaları e-postayla göndermek için e-posta eklerinizi bir dosya depolama ve paylaşma hizmetine yüklemeniz gerekir. E-posta alıcısı, e-posta ekini indirmek için tıklayabilecekleri bir bağlantı alacak ve gigabaytlık ekleri gelen kutularını tıkamadan ve boyut sınırlarını aşmadan göndermenize olanak tanır.

E-postayla dosya göndermek gerektiğinde e-posta istemcisi dosya boyutuna sınır koyar yada bazı web siteleri ücret talepederler. işte sizlere bu gibi sıkıntıların olmadığı özellikle büyük dosya gönderme işleminde kullanabileceğiniz aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.

Birçok e-posta sunucusu, belirli bir boyutta e-posta eklerini kabul etmeyi reddeder. Ek boyutları, zamana karşı korunma sa da, büyük dosyaları e-postayla göndermenin başka kolay yolları da vardır.

Modern, çevrim içi bir e-posta istemcisi kullanıyor olsanız bile ileti boyutu sınırlıdır. Gmail, örneğin, iletinin metni ve ekleri de dahil olmak üzere iletilerin en çok 25 MB olmasını sağlar. Outlook.com sadece 10 MB izin veriyor. Bu servisler üzerinden mesaj gönderirken, otomatik olarak size bir yardım eli verecek ve alternatifleri önereceklerdir: Gmail eklentileri için Google Drive ve Outlook.com için OneDrive kullanımı gibi. Elbette bu çok kullanışlı, ancak bir masaüstü e-posta istemcisi veya başka bir hizmet kullanıyorsanız, bu numaralar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekebilir.

E-Postalarda Büyük Dosya Gönder Siteler

www.fileconvoy.com

http://www.pipebytes.com

www.filestofriends.com

www.justbeamit.com

www.dropsend.com

Transferbigfiles 20 gb filemail 30 gb arkadaşlarınıza dosyalar gönderebilirsiniz. Şuan itibarı ile rastladığım İnternete böylesi devasa dosyaları (veri) e-mail (e-posta) gönderen hacim olarak veren iki site diyebilirim.

Sitelere aşağıdaki url’lerden erişebilirsiniz.

https://www.transferbigfiles.com

http://www.filemail.com

Exit mobile version