Ekran Çözünürlüğü PowerStrip ile Özelleştirin

0
3288

Ekranızla ilgili çözünürlükle sorunlar yaşıyorsanız görüntü ekrana sığmıyor, ya da renkler yolu kapalı veya sorun ne olursa olsun, yeni donanım satın almadan bunu düzeltebilirsiniz. PowerStrip size kullanıcıların ekran çözünürlükleri özelleştirmek için iyi bir araç olarak karşınıza geliyor.

Powerstrip programı, kullanıcının ekran kartı üzerinde etmek için izin verir. Sistemin video çıkışı ayarlamalar yaparak, monitörün yetersizlikleri telafi edebilir. Örneğin, 1024 x 768 çözünürlükte kullanıldığında bir monitör olduğunu varsayalım. Titremeyi önlemek için 800 x 600 çözünürlükte sınırlama yapabilirsiniz. Yenileme hızı işlemek için monitör çok yüksek ayarlanmış olduğunda titreme oluşur. Video sürücüsü yenileme hızını kontrol için, monitör rahatça işleyebilir bir seviyeye yenileme hızını düşürmek için Powerstrip kullanabilirsiniz.

Powerstrip ekran kartı ile doğrudan etkileşimlidir ancak, çünkü jenerik video sürücüleri kullanılamaz. Powerstrip yalnızca agp ve pcı-tabanlı video kartları ile çalışır.

Powerstrip programını buradan; http://entechtaiwan.com/util/ps.shtm indirebilirsiniz.

Web sitenin ekran çözünürlüğünü test edin

Web tasarım uzmanları genellikle farklı web tarayıcıları ve ekran çözünürlükleri kendi web sitesi tasarımları ve düzenleri kontrol çok gereklidir. Webmaster da site tasarımlarını kendileri yönetmek bile bu iş zaman gerektiren uğraştır. Web site işlerinde farklı cihazlar kullanmak zor uğraş oldukça zaman isteyen bir iştir.

Ancak bazı çevrim içi hizmetler kolaylıkla sitenizin online çözünürlüğü hakkında sizlere yardımcı olurlar. İşte sizlere web sitenizin url’sini doğrudan site içine adresine yazarak farklı çözünürlüklerde ön izlemelerini gösteriyor.

Burada farklı çözünürlüklerde web sitelerini test etmek için kullanılması gereken bazı hizmetlerin bir listesi aşağıya yazıyorum. Telefonlarınızın bile ekran çözünürlüğüne bakabilirsiniz.

Ekran Çözünürlüğü Test Siteleri

quirktools

testsize

resizemybrowser

infobyip

viewlike

tester screen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz