Pixie ile Ekran Rengi HTML Kodlarını Alın

0
1863

Çok yararlı olacak bilgisayarda renk değerlerini elde etmek için bu yazılımı mutlaka deneyin.
Pixie ekrandan renk almak için ücretsiz ekran renk seçici yazılımıdır. HEX,RGB,CMYK ve HSV gibi farklı biçimlerde renk değerleri sağlar. Fareyi ekranın neresine getirirseniz getirin değerleri verir. Ayrıca koordinatların değerini verir.

Ayrıca programa sağ tıklayarak Pixie kısayol tuşları ayarlama yapabilirsiniz. Eğer her işlem için kullanmak istediğiniz harfleri değiştirdikten sonra, sadece sağ üst köşedeki küçük X tıklayın.

Bu Pixie kısayol tuşları vardır. Eğer çalıştığınız renk üzerinde imleci varsa, sadece HTML kodunu kopyalamak için Ctrl-Alt-C basın. Eğer HTML kodu eklemek istediğiniz yere geldiğinizde, sadece numara yapıştırmak için Ctrl-V tuşlarına basın. Fare bağımlı iseniz, bu kısa yol tuşları alışmak biraz zaman alabilir tabi.

Pixie.exe indirme sayfası

http://www.nattyware.com/pixie.php

Picozu ile html5 ve javascript resimlerinizi düzenleyin

Resim düzenlemede Photoshop veya Gımp için her zaman yeterince sık kullanmaya biliriz. Bazı durumlarda, aynı zamanda online fotoğraf düzenleme siteleri bizim için yararlı olabilir. online fotoğraf düzenleme siteleri bir ton olduğunu hepimiz biliyoruz. Sizlere başka bir araç bildirmek istiyorum.

Picozu sitesi html5 ve Javascript özelliklerine dayalı tam bir düzenleyicidir. Photoshop benzeri bir araçtır.

Editör tabaka işleme, çeşitli filtreler, farklı renk uzayları ve mevcut çok sayıda diğer araçları vardır. Hatta ek uzantıları kurulabilir. Chrome ve Firefox çevrim içi editörü doğrudan ekran görüntüsünü açmak için uzantıları (eklenti) Picozu için eklentiler sunuyor.

Site sayfası: https://www.picozu.com/editor

Animatron ile kolay html5 animasyonlar yapın

Animatron HTML5 animasyonlar ve etkileşimli içerik oluşturmak için olanak sağlayan basit ve güçlü bir online araçtır.

Site animasyonlar için hem artıları ve yeni başlayanlar için kolay hale getirmek için tasarlanmıştır.

Gerekli hiçbir kodlama bilgisi olmadan Flash tabanlı basit ve güçlü bir alternatif ile kullanıcılarına sağlayan ücretsiz HTML5 animasyon web uygulaması diğer alternatif uygulamalara göre bir hayli ön planda göz önünde durmaktadır.

Siteye buradan; http://editor.animatron.com/#p=4bac4b53fe558866f49bc61a erişin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here