En İyi Android Antivirüs Uygulamaları

0
3216

Akıllı telefonlar hayatımızın doğal bir parçası haline geldi, insanlar artık sadece telefonlarını iletişim için kullanmıyor. Bunun yerine, hassas bilgilerinin çoğunu telefonlarında saklıyorlar. Ancak, bu veri sızıntısı ve gizliliğinize yönelik sürekli tehditler sırasında, özel verilerinizi telefonunuzda saklamak güvenli midir? Eh, uygun koruma ile korunmadıkça değil.

Bu yüzden, Google Play mağazasında bulunan en iyi ücretsiz Android antivirüs uygulamalarının bir listesini seçtik. Bağımsız bir IT-Security enstitüsü olan AV-TEST Enstitüsü tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

Kaspersky Mobile Antivirus

Kaspersky is a remarkable security app and one of the best antivirus apps for Android. According to AV-Test, it is excellent at picking up on malware with 99.9% detection rate. It has a free version with in-app premium feature purchases and a paid version. The free version features manually scanning of apps for malware and viruses, and its premium features include real-time protection, anti-theft, anti-phishing, and an app locker to provide extra protection to your essential apps. However, you can access all the premium features for a free trial for 30 days.

Kaspersky Mobile Antivirus

Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender Antivirus Free, tüm büyük Android tehditlerine karşı koruma sağlayan güçlü bir virüsten koruma aracıdır. Süper hızlı tarama yeteneği ile sonuçlanan, bulut içi tarama teknolojisini kullanan en hafif antivirüs uygulamalarından biridir. Cihazınızı yavaşlatmaz veya pilinizi boşaltmaz. Uygulama ayrıca, yüklendikçe gerçek zamanlı koruma ve tarama uygulamaları sunar.

Bitdefender ayrıca size 14 günlük ücretsiz deneme olanağı sunan ücretli bir versiyona (Bitdefender Mobile Security & Antivirus) sahiptir. Kötü amaçlı yazılım tarayıcı, hesap gizliliği, web güvenliği, Anti-hırsızlık ve Uygulama gibi daha gelişmiş özelliklere erişmek için ücretli sürümü deneyebilirsiniz.

Bitdefender Antivirus Free

Norton Security  Antivirüs

Norton antivirüs yazılımının en son sürümü, ücretsiz sürümde bile etkileyici Android güvenlik özellikleri sunar. Uygulama çoğunlukla % 100 algılama oranı sağlar ve cihazınızı yavaşlatabilecek kötü amaçlı yazılım, casus yazılım veya Android virüslerini kaldırır. Kayıp cihazınızı bulmak için bir alarm tetikleyebilir, veri hırsızlığını önlemek için cihazınızı uzaktan kilitleyebilir veya istenmeyen aramaları veya SMS’leri engelleyebilir.

Ayrıca, Play Store’da ücretsiz olarak kullanılabilen uygulama dolabı ve şifre yöneticisi gibi bağımsız uygulamalara da sahiptir. Gelişmiş premium özellikler 30 günlük deneme süresi için kullanılabilir.

Norton Security & Antivirus

Sophos Mobile Security

Herhangi bir reklam göstermez ve tamamen özellikli mükemmel bir ücretsiz güvenlik uygulamasıdır. Uygun kötü amaçlı yazılım korumasına ek olarak, kayıp ve hırsızlığa karşı korunma, yasadışı siteleri engelleyen web filtreleme, uygulama dolabı, cihaz güvenliği, çağrı engelleyici, kimlik doğrulayıcı vb. iyileştirme konusunda size tavsiyede bulunan güvenlik danışmanı da olabilir. Kötü amaçlı URL’leri tarama ve güvenli olmayan bir şifrelemeye karşı sizi uyarmak için güvenli bir Wi-Fi bağlantısı kurar.

Sophos Mobile Security

Security Master

Play Store’da iyi bir derece ile birlikte önemli sayıda indirme içeren bir all-in-one antivirüs uygulamasıdır. Telefonunuzu her türlü zararlı yazılımdan korur ve telefonunuza virüs bulaşmadığından emin olabilirsiniz. Ücretsiz sürümü, uygulama dolabı, tarayıcı, mesaj güvenliği, Wi-Fi güvenliği, önemsiz temizleyici, bildirim temizleyici, telefon güçlendirici, CPU soğutucusu, pil tasarrufu, çağrı engelleyici, vb...

Bunlarla birlikte, uygulama içinden güvenli bir şekilde Facebook, Twitter, YouTube vb. favori sitelerinize göz atmanızı da sağlar.

Security Master

McAfee Mobile Security & Lock

McAfee, piyasaya sürülmesinden bu yana birçok ödül kazandı. Hırsızlığa karşı koruma özellikleri, güvenlik kilidi, Wi-Fi güvenliği, pil iyileştirici, bellek temizleyici, vb. gibi gelişmiş özelliklerin çoğu, uygulamanın ücretsiz sürümünde mevcuttur. Sezgisel bir arayüze sahiptir ve en iyi şeyi, her özellik için öğretici sağlamasıdır. Bununla birlikte, pro sürümü sadece birkaç ekstra özelliğe sahiptir ve çoğu Antivirüs uygulamasına kıyasla pahalıdır.

AV-Test’e göre, McAfee% 99.5 kötü amaçlı yazılım tespit oranı sağlar ve tarayıcıyı her gün belirli bir zamanda, haftalık olarak çalışacak şekilde planlayabilir veya hatta arka planda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamanın kusurlarından biri, pro sürümü seçtikten sonra karmaşık bir kurulum yapmasıdır.

McAfee Mobile Security

DFNDR Security

DFNDR, akıllı telefonunuzun performansını optimize eden Android için ücretsiz bir antivirüsdür. AV-TEST Enstitüsü, en çok tercih edilen bir antivirüs uygulaması olarak adlandırdı. Bu anti-hacking ve anti-phishing için özellikleri ile birlikte hepsi bir arada bir telefon koruma uygulamasıdır. Ayrıca bant genişliği için rekabet eden arka plan uygulamalarını kapatarak internet bağlantınızı hızlandırabilir. Ancak, olumsuz yanı rahatsız edici olabilecek reklamlar göstermesidir, ancak yılda az miktarda yıllık abonelikle reklamsız olarak gidebilirsiniz.

DFNDR Security

Avira Antivirus Security

Avira Antivirus, listede diğer rakipleri gibi eşit derecede güvenilir olan daha az bilinen bir Android güvenlik uygulamasıdır. Tamamen özelliklidir ve işlevlerinin çoğu ücretsiz sürümün kendisinde bulunur. Virüsten koruma ve gizlilik koruması durumunda, harici depolama birimlerini tarayabilir ve her uygulamanın gizlilik boyutunda nasıl olduğunu gösterebilir. Ayrıca, telefonunuzu kaybederseniz, telefonunuzun sizinle iletişim kurmasını isteyen kişiyi sorabilir. Premium sürümü ile, kamera koruması, ek tarayıcı güvenliği, vb. gibi ekstra koruma alabilirsiniz. Bu özellikler, uygulamanın uygulama içi satın alımlarından kolayca satın alınabilir.

 Avira Antivirus Security

AVG AntiVirus

AVG AntiVirus, Avast yazılımının bir yan kuruluşu olan AVG Technologies tarafından geliştirilen güçlü bir antivirüs yazılımıdır. Modern anti-virüs ve periyodik taramalar, Wi-Fi güvenliği, önemsiz temizleyici, ram güçlendirici, çağrı engelleyici, güç tasarrufu gibi internet güvenlik programlarında gerekli olan standart fonksiyonların çoğuna sahiptir.

Oldukça kullanışlı bazı özellikler sadece 14 günlük bir deneme süresi için kullanılabilir. AVG ayrıca, AVG Cleaner, AVG secure VPN, Alarm Clock Xtreme ve Play Store’da bulunan galeri uygulaması gibi ücretsiz birkaç eklenti uygulamasına da sahiptir.

AVG AntiVirus

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz