En İyi Google Arama Şeklinizi Değiştirecek Yöntemler

0
493

Tüm internet kullanıcıların maksimum sayıda basitçe, ürünler, ticari markalar, haberler, harita, hava durumu verileri, sinema referansları veya programları hakkında bilgi bulmak için teknoloji devi Google‘nin arama motoru kullanırlar. Ancak, arama motorumuzu arama motorumuzu önemli ölçüde daha etkili ve verimli hale getirebilecek olan arama motorunda Google’ın arama motorunda sorgumuzu yapmak için kullanabileceğimiz birkaç püf noktası olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Teknoloji devi Google.com arama motorunda olduğu gibi, yazmayı bitirmeden önce sadece giriş sonuçları sayfasını referans olarak veriyor ve hepimiz çok iyi biliyoruz ki, Google tarafından oluşturulan bu aracın gücünü göstermenin yeterince yeterli olduğunu biliyoruz.

Arama şeklinizi değiştirecek en iyi Google yöntemlerine bakalım

Temel ipuçlarından henüz yeni çıkarılan yeni özelliklere kadar en kullanışlı Google arama ipuçlarından bazılarına genel bir bakış yapacağız.

Kısa ve basit anahtar kelimeler kullanın

Hepimizin çok iyi bildiği gibi, arama motorlarının sadece girdiğimiz kelimeleri web’deki kelimeyi sunan sayfalarla eşleştirerek çalıştığını, böylece sayfalarda görünmesi daha muhtemel olan anahtar kelimelerin kullanımı size en iyi sonuçları verecektir.

Dahası, bir veya iki kelime araması genellikle bize aradığımız kesin şeyi kapsayan en geniş sonuçları verecektir. Bu nedenle, her zaman kısa anahtar kelimelerle başlamalıyız ve ardından gerekirse daha fazla kelime ekleyerek sonuçları yeniden tanımlamalıyız.

İmla ve noktalama işaretlerini unutun

Yazım veya yazım hataları hakkında daha fazla endişe ediyorsanız, Google’da arama yapmadan önce tüm hatalarınızı düzeltirseniz, tüm bu hataları dert etmekten vazgeçmelisiniz. Google’ın müthiş bir özelliği olduğu için, belirli bir kelimenin en yaygın yazılışını varsayılan olarak otomatik olarak ayarlayan özelliği bulunmaktadır.

“Vs” kullanarak yiyecekleri karşılaştırın

Yiyecekler için bir tavuk döner ya da köfte arasında karar veremiyorsanız veya seçemiyorsanız, örneğin “pilav – buğday” yazıp arayın ve yan yana karşılaştırmalar alacaksınız.

Geçmişini kontrol et

Tüm bunlardan başka, Google’ın en çok kullandığı teknoloji devi Google arama motorunun tüm kullanıcılarına sunduğu en ilginç özelliklerden biri de elbette web geçmişidir. Temel olarak, bu özellik yalnızca ziyaret ettiğiniz sitelerin bir kaydını, eylemlerinizin zaman çizelgesini ve daha pek çoğunu, basit bir deyişle, bu özellik size yalnızca kendi online geçmişinizi arama imkanı sunar. Dolayısıyla, bu zaman çizelgesine erişmek istiyorsanız, kendi web geçmişinizi almak için burayı tıklamanız yeterlidir.

Tam ifadeler

Sözcüklerin etrafına tırnak işaretleri koyabiliriz, tam olarak bu cümleyi kendi aradığımız sırayla arayabiliriz. Bununla birlikte, bunun dışında, akılda bir şey koymalıyız; tırnak işaretleri ile aramanın ilgili sonuçları dışlaya bileceğidir.

Haber arşivlerinde ara

Google’ın iyi bilinen haber bülteninin, elbette, Google Haberler’in, dünyanın dört bir yanındaki gazetelerden 100 yıldan fazla arşivlenmiş haber arama seçeneği vardır.

Do a barrel roll arayarak ekranınızı döndürün

Google’ın mühendisleri tarafından oluşturulan eğlence işlevlerinden biridir. Denemek istiyorsanız hemen şimdi deneyin Google’ye; Do a barrel roll yazıp işe başlayın.

Basit ama kesin tutun

Ne kadar spesifik kelime arayacaksanız, o kadar kesin ve alakalı sonuçlar alacaksınız. Ancak, kelimenin anlamı doğru olsa bile, en çok kullanıcı tarafından kullanılan kelime olmasa da, aradığınız tam sayfaları veya ayrıntıları göstermeyebilir.

Her şeyi basit tut

Aklımızda tutmamız gereken en önemli şey, işleri basit tutmamız gerektiğidir. Örneğin, sonuçların kesin ve geniş çeşitlemelerini elde etmek için her zaman yalnızca bir ad veya temel kelime girerek başlamalıyız. Farz edelim ki, belirli bir yerde bir yer veya ürün arıyorsanız, o zaman elbette, adı önce şehir veya alan kodu ile birlikte yazmanız gerekir.

Büyük harf kullanmaktan kaçının

Şimdi birçoğunuz, arama terimlerinizi büyük harfle kullanırsanız ne olacağını düşünüyorsunuz? Elbette, Google’ın arama motoru etkileyici bir şekilde çok akıllı olduğu için olağandışı bir şey olmayacağını açıklığa kavuşturmama izin verin, bu nedenle, büyük / küçük harfe duyarlı değildir, bu yüzden artık Google’da kelimeleri büyük harfle arama yapmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here