En iyi linux sunucu işletim sistemleri

0
869

Kendi web sunucunuzu alırken ilk dikkat edilmesi gereken hız,daima online olma, masrafları az olması gibi nedenlerle çoğu işletmeler bugün linux kullanmayı tercih etmekdedir. Linuxta program ile, lisans için ödeme çok para harcamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca daima kendini geliştirme özelliği ve depolarında çok faydalı ve ücretsiz yazılımlar vardır.

Aşağıda en yaygın linux sunucu işletim sistemleri şu anda piyasada bu dağıtımlar dünya genelinde de çok kullanılmaktadır.

Redhat sistemi listenin en üst sırasında. Çoğunluk bu dağıtımı şu anda dünyanın en iyi linux fdağıtımı olduğunu savunuyorlar. Bu büyük ölçüde bu sunucu dağıtımı ağırlıklı olarak kurumsal performans, güvenlik ve işlevsellik geliştirmeye odaklanmış olmasıdır.en-iyi-linux-sunucu-isletim-sistemleri

Web sayfası:

redhat.com

Suse mükemmel destek sağlamaya odaklanan popüler bir kuruluştur. Sürekli ve güvenilir bir işletim sistemi üzerinde çalışır. Bu dağıtım, microsoft gibi diğer saygın işletmelerden öneriler almıştır.

Web sayfası:

http://www.opensuse.org/en

Madriva size basit yönetimi, metanet ve sanallaştırma yoluyla çevreyi basitleştirmek yardımcı olur. Maliyeti düşürmek için odaklanmaktadır. Bu dağıtım kullanan çoğu insan kullanımı kolay ve yönetilebilir olduğunu iddia ediyor. Mds Linux, windows, ağ kaynakları, mac, ve özel bir web arayüzü üzerinden daha fazlasını içeren programlar geniş bir yelpazede yönetir. Ayrıca kolaylıkla kullanıcı ortamları işlemesi nedeniyle en iyi linux sunucu dağıtımı olarak kabul edilir.

Web sayfası:

http://www.mandriva.com/en

Mepis bu dağıtım masaüstü ve sunucu kurulumları sağlar. Bu kadar mükemmel belgelenen tek dağıtımdır.Hayal edilebilir farklı senaryolar size yön vermek için web sitelerinde çok sayıda kılavuzları vardır. Bu dağıtımı kullanım kolaylığı ve desteği de çok popüler. Bazı insanlar bu dağıtımı ticari teknolojisi için en gizli sırları arasında olduğunu savunuyorlar.

Web sayfası:

mepis.org

Oracle unbreakable eğer iş operasyonlarını sorunsuz çalıştırmak istiyorsanız, linux göz önünde bulundurmanız gereken en iyi işletim sistemlerinden biridir. Oracle veritabanı işlemleri güçlendirmek amacı ile geliştirilmiştir.

Web sayfası:

oracle.com/us/technologies/linux/overview/index.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here