Site icon internetkafa.com

En İyi Ücretsiz DNS Sunucuları

Çoğumuz bildiği gibi DNS Alan Adı Sistemi anlamına gelir. Bilgisayar dili olarak nitelendirir. Sayısal İP adresi dilinde girmesi web sitesinin adresini çevirme DNS sunucusunun işidir. Sadece url çubuğuna bilgisayar anlaşılabilir sayısal İP adresleri girdiyseniz bu şekilde daha kolay olurdu. O zaman anlaşılır olmaz. Bu zor sorunun çözümü DNS sunucularının şeklinde çıkmıştır. Daha hızlı DNS sunucu bilgisayarı anlaşılabilir İP adresine içine okunabilir web URL’sini çevirir.  Daha hızlı arama sonucu almak. Yani gerçekten kullandığınız DNS sunucusu tarama deneyiminizi artırmada önemli bir rol oynar. Dünyanın en iyi ücretsiz açık kaynak DNS sunucuları listesini bu yazımda bir listesini oluşturdum.

Google Public DNS Sunucusu en iyi DNS sunucularının biridir. Google Public DNS Sunucusu size daha hızlı tarama deneyimi sağlar. Gelişmiş güvenlik için Google Public DNS sunucusu güvenebilirsiniz. Hemen hemen herkes alan adı hizmetleri için Google Public DNS Sunucusu kullanır. Aşağıdaki ayrıntıları ile DNS sunucusu olarak Google Public DNS Sunucusu kurabilirsiniz:

DNS server: 8.8.8.8

DNS server: 8.8.4.4

OpenDNS çok hızlı tarama deneyimi sunan bir bulut tabanlı bir DNS sunucusudur. OpenDNS sunucu çok güvenilir olarak kabul edilir. OpenDNS sunucu internette kötü niyetli programlara karşı güvenlik sağlamak için bilinir. OpenDNS sunucu diğer önemli özelliği isteğe bağlı içerik filtreleme olmasıdır. Aşağıdaki ayrıntıları ile DNS OpenDNS sunucu kurabilirsiniz:

DNS Server: 208.67.222.222
DNS server: 208.67.222.220

Comodo Secure DNS ISP tarafından sağlanmaktadır. Büyük ölçüde güvenilir ve daha hızlı internet tarama deneyimi sağlayabilir. Comodo Secure DNS herhangi bir donanım veya yazılım kurulum gerektirmez. Ayrıca, Comodo Secure DNS akıllı ve tabii ki daha güvenlidir. Aşağıdaki ayrıntıları ile DNS sunucusu olarak Comodo Secure DNS kurabilirsiniz:

DNS Sunucusu: 8.26.56.26

DNS sunucusu: 8.20.247.20

Level3 dünya çapında yaygın olarak kullanılan DNS sunucularının bir başkasıdır. Son derece gelişmiş internet saldırılarına karşı koruma sağlamak için bir çok katmanlı güvenlik yaklaşımını kullanır. Böylece, güvenli bir şekilde Alan Adı Hizmetleri için güvenli bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. DNS olarak Düzey3 kurmak için aşağıdaki ayrıntıları kullanın:

DNS Sunucusu: 209.244.0.3

DNS sunucusu: 208.244.0.4

DNS Advantage DNS sunucuları açtığınız herhangi bir web sitesi için en iyi yönlendirme bilgiye sahiptir. En iyi yönlendirme bilgiye sahip olduğundan daha hızlı ve güvenilirdir. İnternetin karanlık eller sizi korumak için çok sofistike bir güvenlik mekanizması kullanır. DNS sunucusu olarak DNS Avantajı ayarlamak için aşağıdaki ayrıntıları ile DNS sunucusu kurmak:

DNS Sunucusu: 156.154.70.1

DNS sunucusu: 156.154.71.1

Eğer çok endişeli iseniz gizlilik hakkında  OpenNIC sizin için DNS sunucusudur. OpenNIC DNS sunucularını kullanarak, daha hızlı tarama deneyimi olur. Bu DNS sunucuları kullanıcıların gizliliğe yüksek öncelik vermektedir. OpenNIC DNS sunucularını kullanarak bile hükümetten verilerinizi koruyabilir. Aşağıdaki ayrıntıları DNS sunucusu olarak kurulum OpenNIC için kullanılabilir:

DNS Sunucusu: 46.151.208.154

DNS sunucusu: 128.199.248.105

Dny dünyanın en iyi dns sunucuları arasında gösterilmektedir. Çok güvenilir bir DNS sunucusudur. Benzersiz kılan kullanıcılara sunduğu mükemmel tarama deneyimdir. Tamamen farklı bir tarama deneyimi yaşamak için DNS sununuzu Dyn ayarlayın. aşağıdaki gibi DNS sunucusu olarak Dyn kurmak için detaylar:

DNS Sunucusu: 216.146.35.35

DNS sunucusu: 216.146.36.36

Adından da anlaşılacağı gibi, SafeDNS kullanmak için güvenli bir DNS sunucusudur. Bir bulut tabanlı bir DNS sunucusu ve paylaşmak ve erişim verileri için çok güvenilir bir platform sağlar. SafeDNS DNS sunucusu aşağıdaki ayrıntıları ile DNS sunucusu olarak ayarlanabilir:


DNS Sunucusu: 195.46.39.39
DNS sunucusu: 195.46.39.40

Bu hiçbir sansürüze olmadan kendi politikaları adına çok ünlüdür. Oldukça güvenilir, emniyetli ve hızlı. Ayrıca kesinlikle ücretsizdir. DNS sunucusu olarak DNS.Watch kurmak için aşağıdaki ayrıntıları kullanın:

DNS Sunucusu: 84.200.69.80
DNS sunucusu: 84.200.70.40

Son olarak ise;

Verisign Public DNS

DNS Server: 64.6.64.6
DNS server: 64.6.65.6

Exit mobile version