Site icon internetkafa.com

En iyi Ücretsiz Web Barındırma Siteleri

İlk başlarda bir web sitesi veya blog oluştururken masraflardan kaçınmak ve olayı daha iyi kavramak için genelde ilk tercihimiz ücretsiz barındırma site hizmetlerini tercih edebiliriz.

Not: Aşağıdaki ücretsiz barındırma web sitelerini kaydolmadan, kullanmadan önce, bu sitelerin özelliklerini, sınırlamalarını, destek sürecini mutlaka kontrol edin. Bazıları kendi alan adınızı barındırmayı sunsa da bazıları bu hizmeti sunmuyor. 

İlk ücretsiz web sitemi, ücretsiz barındırma siyesi olan agilityhoster.com ile 2007 senesinde yapmıştım. O zamanlar ücretsiz alt domainde veriyordu. Sonraları 000webhost.com ve freehostia.com ücretsiz web barındırma sitelerini kullandım. 

En iyi Ücretsiz Web Site Barındırma Siteleri

Agilityhoster ile başlayalım. İlk ücretsiz web sitemi yaptığım ücretsiz web site barındırma sitesi ile olan Agilityhoster ile başlayayım. Agilityhoster ücretsiz barındırma verdiği gibi ücretsiz e-posta adresi de vermektedir. Site 1000MB depolama ve 5GB bant genişliği veriyor. Web site üzerinden asla reklama vermez.

000webhost 300 MB disk alanı ve bir ayda 3GB bant genişliği veriyor. Sadece bir site barındırmasına izin veriyor. Sitenizde reklam yoktur. cPanel ve otomatik WordPress yükleyici ve web site oluşturucusu vardır. 

Freehostia ile beş tane alan adı barındıra bilirsiniz. Üç tane e-posta hesabı ve 10MB kadar MySql veri tabanı ile 10MB MySql depolama verir. Altı GB aylık depolama alanı verir. İki yüz elli MB disk alanı verir. WordPress ve bir çok siteyi çok kolay şekilde kurabilirsiniz. 

x10hosting sınırsız bant genişliği vermektedir. PHPMyAdmin veri tabanlarını değiştirme üç tane e-posta hesabı veriyor. Reklamsız bir site kullanabilirsiniz. 

Byethost sınırsız site ve depolama ve bant genişliği ile en kibar ücretsiz web barındırma hizmetidir. Tüm alan adlarına otomatik SSL sağlar ve beş tane e-posta hesabı verir. Yüzlerce şablon ve otomatik site oluşturucusu vardır.

Exit mobile version