Ucuz kaliteli vps sunucuları bulun

0
705

Vps (virtual private server) nedir, nasıl kullanılır?

Virtual Private Server (Virtual Dedicated Server olarak da adlandırılır), sunucu niteliğindeki bir bilgisayarın (örneğin HP Proliant, IBM eServer,DELL) fiziksel donanımının mantıksal olarak bölümlenmesi sonucu ortaya çıkan her bir Sanal Sunucuya verilen genel isimdir.

Ucuz kaliteli vps sunucuları bulun

Bu sanal sunucuların her birinin üzerinde, ayrı ayrı kendine ait mantıksal donanım bileşenleri vardır. Dolayısıyla, bir sanal sunucu aynı bir fiziksel sunucu gibi çalışarak, üzerinde güvenli ve yalıtılmış olarak işletim sistemi ve sunucu yazılımları barındırır.

Bu sayede, tek bir fiziksel sunucu üzerinde, fiziksel sunucuların işlevlerini gerçekleştiren birden fazla sayıda sanal sunucu yaratmak mümkün olmaktadır.
VPS ile Neler Yapılabilir
Metin 2, Counter Strike gibi oyunlar için sunucu olarak kullanabilirsiniz. VPS (Sanal Sunucu) DNS ayarlarınız üzerinde tam yetki sahibi olmanızı sağlar. Bu sayede alan adlarınızı garantiye alabilirsiniz.

VPS sunucu ile VPN (Sanal Özel Ağ) yaratabilirsiniz. Bu tip özel ağ ile uzak ofis bağlantısı yapan çalışalarınıza güvenli bir iç ağ sunabilirsiniz Eğer kendi hosting firmanızı işletmek istiyorsanız, VPS size destek olmaya hazır. Web alanınızı bölümlendirebilir ve kullanıcılarınıza satabilirsiniz.

Yukarıdaki yazı kaynak (bilgi) olarak aslına uygun olarak methosting alınmıştır. Web sayfalarında www.methosting.com vps tanımını herkesin anlayacağı şekilde değinmiştir. Kaynak yazıdaki site reklam amaçlı yol benimsenmemiştir.

En ucuz kaliteli vps sunucularını site listeleri aşağıda listelenmiştir.

Comparevps

Lowendstock

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here