Yazılımları İz Bırakmadan Kurun

0
3236

Windows 95’li zamanlarda hemen hemen tüm programlar taşınabilirdi. Kurulum sadece dosyaları kopyalama ve başlat menüsü’nde veya Windows masa üstünde kısayollar oluşturmadan ibaretti.

Taşınabilir bir program istiyorsanız, tüm destekleyici dosyaları, kayıt defteri girdilerini ve daha fazlasını sağlamanız gerekecektir. Bunu manuel olarak yapabilirsiniz. Enigma Virtual Box adlı programla sadece bir birleştirilmiş Exe’de sanal bir kayıt sistemi de dahil olmak üzere bir programı çalıştırmak için gerekli tüm dosyaları paketler.  Böylece bu programı çalıştırmak istediğinizde el ile sanal dosyaları diske ayıklamak zorunda kalmazsınız.

Enigma Virtual Box yardımıyla dinamik kütüphaneler (DLL), (DLL ve OCX), video ve müzik dosyaları (AVI veya MP3), metin dosyaları (TXT veya DOC) dahil her türlü dosyayı sanallaştırabilirsiniz. Enigma Virtual Box’ın bir başka ilginç özelliği de, sabit dosyalara HDD’yi ayıklamamasıdır. Tüm dosya öykünmesi yalnızca işlem belleğinde gerçekleştirilir ve sabit sürücüler üzerinde hiçbir iz bırakmaz.

Program arayüzü kendiliğinden açıklayıcıdır. Başlatmak istediğiniz programı seçmek için bir seçim kutusu vardır. Altında, çıktı klasörünü seçebileceğiniz bir kutu var. Bundan sonra, programın çalıştırılması için gereken tüm dosyaları bu gibi bir yapılandırma dosyası veya diğer destekleyici dosyaları ekleyebilir, kayıt defteri girdilerini ekleyebilir, paketler ekleyebilir (dosyalar ve sanal kayıt defteri girdileri içerebilir) ve daha sonra sanallaştırılmış taşınabilir programı oluşturmak için Process düğmesine tıklayabilirsiniz.

Paketler özelliği, aynı dosyaları ve sanal kayıt girdilerini çok sayıda programla birlikte eklemeniz durumunda kullanışlıdır. Bu paketleri oluşturabilir ve tüm süreci daha hızlı hale getiren sanallaştırılmış taşınabilir programları anında oluşturmak için bunları tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Windows 2000’den en son Windows 10 sürümüne kadar tüm Windows sürümleriyle çalışır.

Enigma Virtual Box programını buradan; http://enigmaprotector.in/en/downloads.html  indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz