EScan Rescue Disk ile Virüsleri Temizleyin

0
933

Kötü amaçlı yazılım enfeksiyonu, belki de Windows bilgisayarınızda karşılaşabileceğiniz en büyük sıkıntı (donanım arızası nadir olaylar hariç). Böyle bir enfeksiyondan çok çabuk haberdar olduğunuzda, Windows’un kendisinde bulunan bir takım araçları kullanarak PC’nizden kaldırmak için gerekli adımları atabilirsiniz. Ancak, kötü amaçlı yazılım enfeksiyonu çok sayıda dosyaya ilerlediğinde ve sistem hemen hemen önyüklenemeyen bir duruma ulaştıysa, kötü amaçlı yazılım bulaşmasını kaldırmak ve Windows bilgisayarı tekrar çalışmak için önyüklenebilir bir kurtarma diski kullanmak zorundasınız.

eScan Rescue Disk, Windows bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım bulaşmasını taramak ve kaldırmak için kullanılabilen bu önyüklenebilir disklerden biridir. Ayrıca kötü amaçlı yazılım enfeksiyonlarından kaynaklanabilecek bazı kayıt defteri sorunlarını giderebilir. Escanrd.iso dosyasını bilgisayarınıza indirerek başlamak zorundasınızdır.

EScan Rescue Disk

ISO dosyası indirildikten sonra, ImgBurn gibi bir programı kullanarak boş bir CD’ye yazdırmanız gerekir. Bilgisayarınızda bir CD / DVD sürücüsü yoksa, Rufus gibi bir programı kullanarak önyüklenebilir bir USB flash sürücüsü oluşturmak zorunda kalacaksınız. Açıkçası tüm bu adımların çalışan bir bilgisayarda yapılması gerekir.

Şimdi PC’yi önyüklemek için virüslü bilgisayardaki önyüklenebilir eScan Kurtarma Disketini kullanabilirsiniz. Bunun için, önyükleme süresinde (bilgisayara açıldıktan hemen sonra) F12’ye basmanız ve uygun önyükleme sürücüsünü seçmeniz gerekir. Sisteminiz Windows RE ile önyüklenir ve eScan Antivirus Toolkit otomatik olarak başlatılır.

Bilgisayarınızı taramaya başlamak ve bilgisayarınızda algılanan tüm zararlı yazılımları temizlemek için Scan / Clean düğmesine tıklayın. Başlangıç ​​nesneleri, Windows kayıt defteri, sistem dosyaları ve daha fazlası gibi bilgisayarınızın tüm alanlarını kapar. Bir kötü amaçlı yazılım tespit ettiğinde, otomatik olarak kaldırır ve istatistikte raporlar.

Tarama bittiğinde Exit düğmesini tıklatarak PC’nizi yeniden başlatabilirsiniz. Bu sefer PC’niz normal moda girebilmelidir. Artık PC’nize iyi bir virüsten koruma yazılımı yüklemelisiniz, böylece gelecekteki herhangi bir enfeksiyonun önüne geçebilirsiniz.

EScan Rescue Disk’i https://www.escanav.com/en/mwav-tools/escan-rescue-disk.asp indirebilirsiniz.

İnatçı virüsleri kaldırın:

http://www.free-uninstall.org sitesi sisteminize bulaşan zararlı yazılımları kaldırma, sisteminizden kalkmayan inatçı programları kaldırma sisteminize yavaşlatan uygulamaları tamamen kaldırmak için çok özel programları açıklayan bir web adresidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here