Eski Fotoğrafları Google PhotoScan ile Net Yapın

0
2115

Birkaç yıl önce birisi bir belgeyi, bir resmi ya da kağıda basılan her şeyi taramak zorunda kaldığımızda, iyi bir tarayıcıya almak zorundaydık.  Ancak akıllı telefonlar yüksek çözünürlüklü kameralarla çalışmaya başladıklarından beri her şey değişti. Bugünlerde 16 megapiksel kameralı bir akıllı telefon topolumun her fertinde var. Her türlü belge veya resmi taramak için yeterli değildir. Artık Google, eski fotoğraflarını tarayabilen ve ışık yansımasını otomatik olarak kaldıracak PhotoScan uygulamasına daha fazla özellikler ekledi.

Google PhotoScan uygulaması Android cihazlar için (iPhone için de geçerlidir) mevcuttur ve flaşlı, yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip akıllı telefonlarla harika çalışmaktadır. Bu uygulamayı başlattığınızda yükledikten sonra size bu uygulamayı nasıl kullanacağınızı açıklayan animasyon gösterecektir. Esasen eski resmini düz, pürüzsüz bir yüzeye koymanız (elinizde tutmayın veya titrek bir yüzeye koymayın) ve ardından PhotoScan’i kullanarak taramalısınız.

Eski Fotografları Google PhotoScan İle Net Yapın

Tarama sırasında, resmi PhotoScan çerçevesinin içinde tutmanız gerekir. Herhangi bir resim parıltısı, ışık yansıması veya herhangi bir çarpıklığı gidermek için, daireyi merkezin dört köşesinden resmin köşelerine getirip dört kez daha taramanız gerekir.

Bundan sonra Google PhotoScan, verilerin tüm taramalardan alınması ve bozulma veya ışık yansımaları yapılmadan mükemmel görünümlü bir resim haline getirilmesi için özel bir algoritma kullanıyor. Ayrıca, standart Android kamera uygulamasını kullanarak kesilenden çok daha canlı görünmesini sağlamak için resmin rengini, kontrastını ve parlaklığını düzeltir.

Kişisel deneyimlerime göre, resimlerinizin çok yüksek çözünürlükte taranmasını sağlayan eski eski yatay tarayıcılar için bir eşleşme yoktur. Ancak PhotoScan uygulaması daha kısa bir süre alır, kullanımı çok daha kolaydır ve taramadan sonraki tüm düzenlemeleri otomatik olarak yapar.

Google PhotoScan uygulamasını https://www.google.com/photos/scan adresinden indirebilirsiniz.

Caesium ile fotoğraflarınızı kalite kaybetmeden düzenleyin:

Çok yüksek piksel çözünürlüğe sahip modern dijital kameralar ile fotoğraflarımızı e-posta yoluyla arkadaşlarımıza göndeririz. Fakat bu büyük dosyalar e-posta istemcisi tarafından kalitesi oldukça düşük fotoğraf görüntüsü ile karşılaştırır internet kullanıcılarını.

Bu basit uygulama sayesinde, taşınabilir bir sürümü de mevcuttur, dijital görüntülerin kalitesini koruyup küçültüyor.

Caesium birden fazla seçim sağlar ve bir kaç adımda bizim fotoğraflar 90 kadar% tarafından değişmeden (veya hemen hemen) kalitesini muhafaza alanı azaltabilir.

Programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://caesium.sourceforge.net/#download

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz