Eski WhatsApp Sohbetlerini Yeni Akıllı Telefonunuza Aktarın

0
2510

Yeni bir telefon alırsanız Whatsapp hesabınıza giriş yaptığınızda eski sohbet yazılarınız otomatik olarak aktarılmaz. Bu yazıda eski telefonunuzdaki Whatsapp sohbetlerini yeni telefonunuza taşımak için en kolay iki tane yöntemini yazacağım.

Google Drive yedekleme ve geri yükleme

Son whatsapp yeni sürümleri sohbet geçmişinizi telefonlar arasında aktarma daha kolay yapan getiren otomatik Google Drive yedeklemesi sunuyor.

Whatsapp açın.

Ekranın sol köşesindeki üç notaya dokunun.

Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeğini seçin.

Bu kısımda elle yedekleme yapabilir ve istediğiniz kadar otomatik olarak yedeklemesini ayarlayabilirsiniz. Whatsapp yeniden kurduğunuzda sohbet ve multimedyayı Google Driver’den kurtarma isteyecektir.

Sohbetler ve rehber kişileriniz whatsapp görünür ve arka planda indirmeye başlar.

Whatsapp Sohbet Yedekle

Sohbetleri manuel olarak yedekleme ve geri yükleme

Daha Goggle Driver whatsapp güncellemsi almadıysanız eski yöntemle yapmak istiyorsanız, bir yedekleme oluşturuyoruz ve yeni telefona taşıyoruz.

Wahtsapp Ayarlar kısmını açın.

Sohbetler > Sohbet yedeğini dokunalım.

Eski kullandığınız telefonda SD karta sohbetleri yedekleyin. Yeni telefonda da SD karta whatsapp sohbet yedekleri kopyalayın. SD karttan yeni telefonunuza yeni kurulmuş whatsapp’ geri yükleme yapın.

Akıllı telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Telefonunuzun kendi hafıza / Ana belleğini açın. Buradan Whatsapp / Databases, veritabanı klasörüne gidin. Whatsapp tüm yedekleme dosyaları burada tarihli bir şekilde kaydedilir. Msgstore-2019-09-26.1.db.crypt benzer şeyler görürsünüz. Dosya en son oluşturma tarihine kopyalanan otomatik yedeklemeler den farklı bir isme sahiptir. Benim dosyam msgstore.db.crypt12 bunu bilgisayarınızın masa üstüne kopyalayın.

Whatsapp yeni akıllı telefonunuza kurun. Whatsapp uygulamasını başlatmayın.

Yeni telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Whatsapp yeni kurduğunuzu için mutlaka Whatsapp / Databases, veritabanı klasörü olacaktır.

Masa üstüne kopyaladığınız whatsapp yedek klasörünü Whatsapp / Databases içine atın.

Yeni telefonunuzda whatsapp uygulamasını başlatın. Telefon numarasını doğrulayın. Bir mesaj ile yedek olduğuna dair bildirim gelir. Geri yüklemeye dokunun işlem biter. çok kısa süre sonra tüm sohbetleriniz yeni telefonunuzda gözükür.

Bu yazıdaki anlatımlarla whatsapp sohbetlerini çok kolay ve sorunsuz şekilde aktarma işlemi yapmış olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz