eToolz ile Tüm İnternet Ağ Araçlarını Birlikte Kullanın

0
2419

İnternette ilk tanıştığım zamanlarda özellikle büyük internet sitelerinin bazı bilgilerini öğrenmeyi NoeTrace adlı programı çok kullandım. Zaman geçince artık internet sitleri hakkında daha çok bilgi edinmek istedim ve farklı program arayışlara yöneldim. Zaten son yıllarda blog siteme yazılar hazırlarken bu tür web site bilgilerine ihtiyaç duymak zorunda kaldım. Artık günümüzde bu işleri daha çok online hizmet yapan siteler çoğalsa da tün web site alan adları hakkında; ping, ağ, dns gibi bilgileri sadece bir program olan ve daha fazlasını eToolz adlı programla öğrenebilirsiniz. Sitelerle ilgili birçok bilgileri bu programla inceleyebilirsiniz.

eToolz dns arama, ping, whois gibi bilgilerin yanı sıra birçok bilgiyi tek ana ekranda vermektedir. Programın dosya boyutu oldukça küçüktür. Taşınabilir bir programdır. Kurulum gerektirmez. Program yeni nesil Windows işletim sistemleri en az Windows 8.1 sistemi ile çalışır. Sitesinde Microsoft Net. Framework 2.0 ile çalışmakta olduğunu belirtse de programı çalıştırdığımda Windows 10 işletim sistemi yönlendirmeler sonucu kendisi Framework 3.5 sistemime yüklendi ve yazılım çalıştı.

eToolz

eToolz sekmeli bir görünüme sahiptir. Bu sekmeler de, DNS, Ping, MultiPing, Trace, Whois, Mail-Check, Header Analyzer, HTTP-Header, Time, List, Local bulunmaktadır.

Bir web site için bilgi topluyorsanız yazılım size; sitenin ip adresini, etki alan adını, sunucuyu, sunucu ve konum dair veriler vermektedir. Bağlantı kalitesini belirlemek için belirli ip adreslerine ping yapmak için kullanabilirsiniz. E-Posta adreslerinin sahte olup olmadığını bile kontrol ediyor. Daha bir çok özellikleri bulunmaktadır.

eToolz programını buradan; https://www.gaijin.at/en/software/etoolz indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz