Excel ile yıllık izin hesaplama

2
2616

Yazıdaki excel yılık izin tablosu tekrardan yeni kanuna göre düzenlenmiştir. Ayrıca Google E-Tablolar ile online yıllık izinini hesaplayabilirsiniz.

Artık yaz aylarına giriş yaptık. Bütün çalışanlar Yıllık izinlerini hesaplamaya başlamıştır eminim. Genelde insanlar yaz ayları ihtiyaçlarına göre yaz aylarını yıllık izin olarak kullanmayı tercih ederler. Bizde bu günkü yazımda excel ile kaç gün yıllık izne çıkacağımıza dair bir hesap tablosu yaptık. Burada şu kadar iş yerinde çalıştıysanız bu kadar izin hak ediyorsanız diye kanunu size anlatmadan ya da bir site adresi vermeden kendiniz excel üzerinde bu işlemi hesaplaya yapabileceksiniz.

Excel yıllık izin

İndirdiğiniz Excel yıllık izin hesaplama açtıktan sonra ilk iş olarak ”İşe Giriş Tarihi ” kısmına ‘’şimdiki iş yeri sigorta giriş tarihi’’ kısmının altına şuan çalıştığınız iş yerine sigorta işe başlama tarihini yazın. Doğum Tarihi kısmının altına doğum tarihini yazın. Rakam değerlerini yazma işi bitince kaç gün izne çıkacağınız İzin Günü hücresinin altında kullanacağınız izin gün sayısını verir.

Excel ile yıllık izin hesaplama programını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B4O615pMqW-kbkdTbnQyV1cxX0U/view?usp=sharing

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1w4y2K1nH4PS0wvmaCJCP0Md-LACMTk8J8cfDjo_X-SA/edit?usp=sharing

Kaynak sitede 18 ve 50 yaşlarında işici yıllık izin süresini 14 gün vermektedir. Oysa 18 ve 50 yaşındaki işçiler bir yıllık olsada 20 gün izin hakkı bulunmaktadır. 5.  yılda ise; 20 gün izin günü sonucu vermektedir. 5. yılında olan işcinin 14 gün izin günü hakkı bulunmaktadır. Bu Excel yılkıl izin dosyasını İsmail Fiden, Taner Hare tarafından düzenlemmiştir.

Excel yıllık izin kaynak site: excelvba.net

Kaynak siteden yıllık izin hesaplanaçak şekilde İsmail Fiden ve Taner Hare tarafından düzenlenmiştir.

Bu excelde hazırlanmış Excel yıllık izin hesaplama tablosu kanuni bir değer içermemektedir.

Excel ile yıllık izin online hesaplama videolu anlatım:

2 YORUMLAR

  1. merhaba…
    çok güzel çalışma olmuş teşekkürler.. Ancak üzerinde çalıltığım ama birtürlü başaramadığım bir çalışmam var… kısaca geçmişten günümüze yıllık izinleri toplam hesaplayıp ilgili dönemlerde kullanılan izin gün sayılarını girerek son sütunlarda toplam kullanılan ve toplam kalan izin günlerini takip edebileceğim bir dosya hazırlamak istiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim

    • Merhabalar,

      Excel çalışması bana ait değil. Kaynak site linkini arşivimden bulup en kısa zamanda ekleyeceğim. Ayrıca dediğiniz bir çalışmaya rast geldim. Müsait bir zamanda bu yazıya ekleyeceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here