Excel Raporlarınız İçin Renkleri Paletleri Siteleri

0
2459

Microsoft Excel raporlarınız için profesyonel kalitede renk paletleri oluşturmak için birkaç yol sunmaktadır. Özellikle web tasarımcıları için oluşturulan çok güzel renk araçları sunan iki tane siteden size kısaca bahsedeceğim.

Her iki site web geliştiricileri tarafından kullanılması amaçlanmıştır. Fakat, paletlerini Excel için renk temaları olarak ayarlamak için kullanabilirsiniz.

http://www.paletton.com

Paletton.com, ücretsiz, ancak sitenin her iki tarafta sade reklamları var ve çalışma alanının solunda ve sağında. Ana kontrol alanı, bir renk tekerleğinde tıklayıp sürükleyebileceğiniz küçük daireler kullanır. Tekerleğin üstündeki kontroller, paletinizin tek renkli, bitişik (3 renk), üçlü (3 renk) veya dört (4 renk) olup olmadığını seçmenize izin verir.

ucretsiz renk paletleri

Sitedeki harika özelliklerden biri, potansiyel bir paletiniz olduktan sonra, size örnek web sayfaları, resimler ve renklerinizi kullanan animasyonlar veren örnekler sekmesini (çalışma alanının sağ alt köşesinde) tıklaya bilmenizdir.

RGB renklerinizi tamamlanmış bir palet için elde etmek için tables / export sekmesine tıklayın ve ardından renk listesinde metin olarak seçin. Bu, size not defteri veya excel’e kopyalayıp yapıştırabileceğiniz bir metin sayfası sunar.

http://web.colorotate.org

Colorotate.org, ücretli bir site ama zengin bir ücretsiz yelpazesi bulunmaktadır. Serbest alan, başkaları tarafından oluşturulan çeşitli renk paletlerine sahiptir ve tek tek renkleri ayarlamak için bir renk konisi kullanabilirsiniz. İşaretinizi bir kontrolün üzerine getirdiğinizde, kısa bir gecikmeden sonra kontrolün ne yaptığını söyleyen bir araç ipucu alırsınız.

Bir paleti kullanmak için, rengini ayarlayabileceğiniz çalışma alanına taşımak için üzerine tıklayın. Renk ayarlarını excel’de yakalamak için çalışma alanındaki palete sağ tıklayın ve Paleti panoya kopyalayı seçin. Sonra metni excel’e yapıştırın.

Umarım bu iki online site excel ile işi olanlara fayda sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz