Site icon internetkafa.com

Excel, Yeterli Bellek Olmadığı için Daha Fazla Belge Açılamıyor veya Kaydedemiyor Çözümü

Bir Excel dosyasını bir web sitesinden indirdiğinizde veya bir arkadaşınızda mail aldığınızda, Excel sayfasını açmaya çalıştığınızda şu hata yazısı ile karşılaşma olabilir; Microsoft Excel, daha fazla belge açamıyor veya kaydedemiyor çünkü yeterli bellek yok. 

Bu sorun işletim sistemi ile bir sıkıntı değil. Belirli bir dosya ile için güvenlik uyarısıdır. Excel, güvenlik endişesiyle bu dosyayı açmanızı önler. Bu sorun genel olarak Web sitelerinden indirilen dosyalar için olsa da tüm dosyalar için bu aynı sorun var anlamında olmayabilir.

Microsoft Excel, daha fazla belge açamıyor veya kaydedemiyor çünkü yeterli bellek yok çözümü için iki tane yöntem yazacağım.

Microsoft Excel, Daha Fazla Belge Açamıyor veya Kaydedemiyor Çünkü Yeterli Bellek Yok Çözümleri

Yöntem 1:

Excel dosyasına sağ tıklayın. Özellikler seçin. Açılan bu özellikler sekmesinde Güvenlik kısmına gelelim. Güvenlik bölümünde Engellemeyi kaldır kutusunun işaretini koyun. İşlemi onaylamak için Uygula ve Tamam düğmelerini basalım.

Excel dosyasını açın ve artık bir hata ile karşılaşmadan açabilirsiniz. Bu yöntem işe yaramazsa ikinci yönteme geçelim.

Yöntem: 2

Klavyemizden Windows + E tuşlarına birlikte basıp, Dosya Gezgini açalım. Ekranın sol tarafındaki Bu bilgisayar simgesine tıkayın. Sağ taraftaki C diskine içine girin. Yukarı kısımdaki Bu bilgisayar > Yerel Disk (C:) kısmına bir kere tıklayın. Aşağıdaki yazıyı oraya yapıştırın.

C:\Users\ismail\AppData\Local\Temp 

Benim kullanıcı adım ismail olduğu için siz kendi bilgisayar kullanıcı adını yazın. Bu Temp klasöründeki tüm geçici dosyaları hepsini CTRL+A tuşu ile seçip silelim. Excel dosyasını tekrar açtığımızda bir hata olmadan açılmalıdır.

Not: Eğer bilgisayarınızda AppData klasörü gözükmüyorsa aşağıdaki işlemleri yapalım.

Bilgisayarım simgesine çift tıklayın. C diskine girin. Görünüm sekmesine tıklayın. Gizli öğeler kutusunu işaretini koyalım. Tüm gizli klasör ve dosyalar görünecektir.

Exit mobile version