Excel’de Makro ile Yeni Sayfaya Kopyalama Yapma

0
1898

Excel’de çalışma sayfalarını çoğaltmak için birden fazla makrolar bulunmaktadır. Yeniden adlandırma, hücre değerine göre kopyalama, bir ve daha fazla Excel çalışma sayfası kopyalama ve etkin bir çalışma sayfasını açmadan başka bir bir Excel yani yeni bir Excel çalışma kitabına kopyalama yapma hatta daha fazla makrolar bulabiliriz.

Biz burada bir ve daha fazla Excel çalışma sayfası kopyalama yöntemli bir makroyu çalıştıracağız. Yeni bir Excel çalışma sayfası, kitabı otomatik açılıp kopyalama yapma yapmış olacağız.

Excel’de Bir Çalışma Sayfasını Yeni Çalışma Kitabına Kopyalama

Excel’de Bir Çalışma Sayfasını Yeni Çalışma Kitabına Kopyalama Kodu:

Public Sub CopySheetToNewWorkbook()
    activeSheet.Copy
End Sub
Yukarıdaki kodu Excel’i açalım klavyeden ALT tuşu F11 tuşlarını aynı anda kullanıp Visual Basic, kod ekranını açalım. Açılan ekranda Insert seçip sonra Module gelin. Bu Module ekranına yukarıdaki kodu kopyala, yapıştır yapalım. Klavyeden F5 tuşuna basınca, ikinci bir Excel çalışma sayfası açılır. Artık birden fazla Excel çalışma sayfasını kopyalamak için hem zamandan hem de zahmet kurtulmuş oluruz. Tek bir tıklama ile etkin çalışma sayfanız yeni bir çalışma kitabına kopyalandı. Etkin çalışma sayfanızı tamamen yeni bir çalışma kitabına kopyalar.
Excel’de Makro ile Yeni Sayfa Kopyalama Yapma yazısını okuduğunuz için teşekkürler. Görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz