Site icon internetkafa.com

Excel’de Telefon Numaraların Önüne +90 Ekleyin

Bir İnternetkafa.com takipçisinin elinde binlerce telefon numarası olduğunu ve bunların hepsinin beş ile başladığını ve numaralarının önüne artı doksan, + 90 rakamının nasıl ekleneceğini Whatsapp yolu ile sordu. Açıkçası, onlara tek tek elle alan kodu ekleyebilirsiniz, ancak listede telefon numaraları yüzlerce, binlerce varsa sıkıcı ve zaman kaybıdır.

Ayrıca, bu Excel’de telefon numaraların önüne +90 ekleme işlemi ülkelerin alan kodunu hızla eklemenin ince püf noktalarından biridir. Sadece +90 değil istediğiniz ülkenin alan kodunu bu yazı sayesinde ekleyebileceksiniz.

Sabit hat ve yabancı telefon numaraları ülke dışı araması yapacak konusu olduğunda, ülke kodunun eklenmesi önemlidir ve ülke kodu yoksa arayan numarayı doğru çeviremezsiniz. Aramakta olduğunuz kişileri asla arayamazsınız.

Excel’de telefon numaraların başına +90 ekleme için birden fazla seçenekler bulunmaktadır. Formülle ekleme ve hücre biçimlendir ekleme ile de yapılabilir. Ama biz burada en kolay ve ne iyi yöntem olan makro ile telefon numaraların önüne artı doksan, +90 ekleyeceğiz.

Excel’de Telefon Numaraların Önüne +90 Ekleyin

Yazının sonunda Excel’de telefon numaraların önüne +90 ekleme Excel makro ile çalışan sayfasını aşağıdan indirin.

Excel’de telefon numaraların önüne +90 ekleyin sayfasını açın. E sütunundaki telefon numaralarını silin. E sütununa kendi telefon numaraları ekleyin. Hemen numaraların sağında bulunan +90 Ekle butonuna tıklayınca, E sütununda telefon numaralarınızın önüne +90 eklendiğini göreceksiniz.

Eğer Excel ile tüm soru ve yardım almak için bu yazı veya başka yazıların altına yorum yaparak ya da fidenismaial@gmail.com adresine mail atarak örnek dosyanızı gönderebilirsiniz.

Excel’de Telefon Numaraların Önüne +90 Ekleme Excel çalışma sayfasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Excel ile Telefon Numaraların Önüne +90 Ekle İndir

Ayrıca aşağıdan Telefon numaranın artı, + işreti ekle yine makrolu çalışma sayfasını indirebilirsiniz. 

Telefon Numaranın Önüne Artı Ekle İndir

Birde Excel’de bir hücrede ayrı ayrı yazılmış sayıları aşağıdaki çalışma sayfasını indirebilirsiniz. 

Telefon Numara Hücre Sayı Birleştir İndir

Exit mobile version