Facebook Hikaye Arşivini Kapatalım

0
802

Yazıdaki adımları izleyerek, Facebook Hikayelerinizin otomatik yedeğini kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu kapattığınızda, Facebook artık Hikayelerinizin bir kopyasını hesabınıza kaydetmeyecek. İşlem, Android ve iOS için aynıdır.

Hikayeler’ son birkaç yıldır sosyal medyada çok trend bir özelliktir. Bu özellik, bir fotoğrafı / videoyu geçici olarak paylaşmanıza olanak tanır. Bir hikayede paylaştığınız fotoğraf / video, 24 saat yayınlandıktan sonra otomatik olarak kaybolur.

Facebook Hikaye Arsivi Kapat

Hikayeler ilk olarak Ekim 2013’te Snapchat tarafından tanıtıldı. Yıllar boyunca kullanıcılar arasında popüler hale geldi ve diğer sosyal medya platformlarının arkasındaki insanların çok etkili ve poüler hal aldı. 2017’de İnstagram, Snapchat’ın Hikayeleri’nin tamamen kaldırıldığı Hikâyeleri de başlattı. İnstagram’ın ana şirketi olan Facebook, daha sonra bu özelliği mümkün olan her yerde kopyaladı.Facebook uygulamasını, Messenger uygulamasını ve hatta Whatsapp’a bile Hikayeleri eklediler.

Facebook Hikayesi Arşivi Nasıl Kapatılır?

Facebook Hikaye Arşivi’ni kapatmak için akıllı telefonunuzdaki Facebook uygulamasına gidin ve şu adımları izleyin:

Facebook uygulamasınada ana ekranda size bir Hikayeler bölümü gösterir.Bu Hikayeler bölümünde, Facebook arkadaşlarınızın Hikayelerine göz atabilirsiniz. Bu Hikayeler bölümünün sağ tarafında,Arşivinizeerişebileceğiniz bir “Arşiviniz” seçeneği bulunmaktadır. ”Arşivin” kısmı seçeneği tıklayın.

”Hikaye Arşivin” bölümünde, arşivlenmiş tüm hikayelerinizi görebilirsiniz . Şimdi, ekranınızda gördüğünüz dişli şekilli simgeye tıklayın. Hikaye Arşivi Ayarları ekranı açılacaktır. ”Hikaye Arşivi Ayarları”, “Arşivine Kaydet” seçeneğinin sadece bir seçeneği vardır. Facebook Hikaye Arşivi’ni kapatmak için onu kapalı duruma getirin. Bu seçeneği kapattıktan sonra, 24 saat yayınlandıktan sonra kalıcı olarak göndereceğiniz Hikayeler kalıcı olarak silinecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here