Fidye programlarını Cybereason RansomFree ile durdurun

0
929

Hiç kimse bilgisayarlarının herhangi bir malware bulaşmasını istemez. Ancak fidye yazılımı denilen özel bir malware türü, her bilgisayar kullanıcısının gerçekten korktuğu tehdittir. Fidye yazılımı dosyalarınızı çok güçlü şifreleyerek şifreler ve sizden şifreyi çözmek için para talep eder. Bir fidye virüsü bulaşmış bilgisayar uzaktaki bir yerden kontrol eden siber suçlular sisteminizin hakimi olurlar.

Ransom saldırılarının (aslında her türlü zararlı yazılım enfeksiyonunun) garantili bilinen tek garantisidir. Dosyalarınızın düzenli bir şekilde yedeklenmesidir. Ancak kötü amaçlı yazılımlara karşı savunma için bilgisayarınıza düzenli bir antivirüs ürünü yüklemelisiniz. Üstelik, fidye yazılımına karşı ekstra bir savunma katmanı sağlamak için Cybereason tarafından RansomFree gibi araçlardan da yararlanabilirsiniz.

fidye-programlarini-cybereason-ransomfree-durdurun

RansomFree eski ABD askeri siber güvenlik uzmanları tarafından tasarlanmış ve bilinen tüm fidyelerden korunma hakkı talep ediyor. Normal anti-malware ürünlerinin çoğunda olduğu gibi fidye imzalarına bağımlı değildir. Bunun yerine bilgisayarınızı herhangi bir fidye benzeri etkinlik için izler ve algılandığında böyle bir etkinliğe katılan süreçleri engelliyor.

Bu şekilde bilgisayarınızı henüz tanınmayan bir fidye teorisinden bile koruyabilirsiniz. Kendi web sitesinde daha önce görülmemiş olanları içeren% 99’luk fidye suçlarını durdurabileceğini iddia ediyorlar.

RansomFree hem hafif hem de kullanımı kolaydır. Bilgisayarınıza kurun ve unutabilirsiniz.  Arka planda koruma sağlar. Bildirim alanında bir simge gösterilir ve bir fidye tespit edildiğinde uyarıları gösterebilir. Bu simgeyi sağ tıklarsanız, korumayı 1 saat duraklatma, geçmişi temizleme ve güncellemeleri kontrol etme seçenekleriniz vardır.

RansomFree fidye tehditlerine karşı bilgisayarınızı savunmak için yeni bir araç ile sağlayabilir. Ancak, her türlü kötücül yazılımlara karşı tam koruma sağlamak için düzenli antivirüs ürünleri ile birlikte kullanılmalıdır.

RansomFree alttaki linkten indirebilirsiniz.

https://ransomfree.cybereason.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here