Firefox Hatası SSL ERROR RX RECORD TOO LONG Düzeltin

0
1800

Bir web sitesine, HTTPS protokolü üzerinden güvenli bir bağlantı üzerinden bağlanmaya çalışıyorsanız, söz konusu web siteleri tarafından SSL sertifikaları kullanılmasını gerektirir. Bu sertifikalar, bu web sitelerinin barındırıldığı web sunucularından gönderilen veya alınan tüm verileri şifrelemek ve daha sonra şifresini çözmek için kullanılır. Ancak, bilgisayarınızı ve ağ sunucularınızı web sunucusuna bağlayan uzun zincir bilgisayarların ve ağların herhangi bir yerinde güvenli verilere bir şey olduğunda, Mozilla Firefox gibi bir web tarayıcısı güvenli verileri doğrulayamaz ve bir hata gösterir.

Mozilla Firefox tarafından görüntülenen bu hatalardan biri SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG’dur. Bu hata genellikle web sunucusundaki SSL sertifikası doğru yapılandırılmadığında görüntülenir.

Firefox Hatası SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG Duzeltin

İşte bu hatayı düzeltmek için neler yapabilirsiniz:

HTTP üzerinden web sitesine bağlanmayı deneyin:

Web sunucusunda SSL sertifikasıyla ilgili bir sorun varsa, belki de HTTPS güvenli protokolünü tamamen atlayabilir ve güvensiz HTTP protokolü üzerinden web sitesine bağlanabilirsiniz. Bunu, web sitesi URL’sinden https: // kaldırıp yerine http: // ekleyerek yapabilirsiniz .

Firefox eklentilerini devre dışı bırakın:

Firefox eklentilerinden bazıları, Firefox’un web sunucularına istek gönderme biçimini de etkileyebilir. Örneğin, bazı eklentiler, güvenli HTTPS protokolü üzerinden web sunucularına bağlanmak için kodlanmış olabilir ve eksik bir SSL sertifikası veya yanlış yapılandırılmış bir sertifika olması durumunda bu kolayca hataya neden olabilir. Yüklü tüm eklentilere, adres çubuğuna about: addons yazarak erişebilirsiniz.

Firefox’u Yenile:

Hata, kendinize neden olan bazı ayarlarla ilgili karışıklığa bağlı olarak ortaya çıkıyorsa, sorunu tüm Firefox girişlerini yenileyerek de düzeltebilirsiniz. Bunu yapmak için, tüm özelleştirmeleri ve ayarları kaldırmak için adres çubuğuna about: support öğesini girmeniz ve ardından Firefox’u Yenile düğmesine basmanız gerekir.

BU adımları denedikten sonra bile, hataya devam etmeye devam ediyor görünüyorsanız, belki ISP’niz, gönderilen veya bilgisayarınız tarafından alınan verilerle ısınır.

Bu durumda yinede olmuyorsa aşağıdaki VPN proxy yazılımlarını birini denemelisiniz.

http://cyberghostvpn.com/en/product/download.html

https://www.tunnelbear.com

http://www.hotspotshield.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here