Firefox’ta Block Coin’e karşı No Coin ile Korunun

0
971

Bitcoin değeri arttığından ve diğer şifrelerin popülerleşmeye başlamasından beri, herkes bu kripto para birimlerini kullanarak bir fazla para kazanmak istiyor. Genellikle, çoklu GPU’larla donatılmış güçlü bir madeni para ASIC makinesini kullanmanız veya çok yüksek son grafik kartı olan mevcut masaüstü bilgisayarınızı kullanmanız gerekir. Ancak şimdi web sitesi sahiplerinin birçoğu web tarayıcınızı kullanırken arka plandaki bozuk para madenciliğini (komut dosyası ) çalıştıran web sitelerinde bir bozuk para madencisi betiği kullanmaya başladı.

Bu tür madencilik betiklerinin yan etkisi, bilgisayarınızın yavaşlaması, CPU / GPU kullanımının çok yüksek olması, sıcaklıklarının artması ve pilinizin daha hızlı tükenmesidir. Tüm bu betiklerin yanısıra genellikle sizin izniniz olmadan da çalışır ve bilgisayarınızın kaynaklarını kullanarak kripto paralarını kâra kazandırmazsınız.

firefox no coin

Bir Firefox kullanıcısıysanız, o zaman tüm madeni para madenciliği komut dosyalarını anında engellemek için No Coin uzantısını kullanabilirsiniz. No Coin uzantısının yüklenmesinden sonra, Firefox araç çubuğunda bir simge gösterecektir. Uygulayabileceğiniz çeşitli seçenekleri görmek için bu simgeye tıklayabilirsiniz. Temel olarak, bir madenciyi 30 dakika veya kalıcı olarak 1 dakika boyunca madenciler için çalıştırabilirsiniz. Bu siteyi kendi cryptocurrency jetonlarınızı kullanmak için kullanıyorsanız, bir web sitesini beyaz listeye eklemek faydalı olabilir. Ayrıca, bazı web sitelerinin artık madencilik betiklerine izin vermedikçe bunları kullanmanıza izin vermesi durumunda yararlı olabilecek madencilik betiklerini çalıştırmak için No Coin uzantısını duraklatabilirsiniz.

No Coin’in çalışma şekli, bu madencilik komut dosyalarının barındırıldığı bilinen bazı etki alanlarını engellemektir. Bu yöntem, şu an için çalışır, ancak bu madencilik betikleriyle yeni sunucular ve alanlar açılırken, çalışmayabilir. Ancak yine de Firefox kullanıcıları için madencilikle ilgili yazılardan iyi bir koruma.

Firefox için No Coin uzantısını https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/no-coin adresinden indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here