Firewalldaki sansürlü siteler erişin

0
747

İnternet ortamında hemen hemen her ülkede çeşitli sebeplerle internet siteleri sansürlenir yada engellenir. Artık bizler buna sitelere ulaşamamaya ne ad verirsiniz ister engel,filitre,yasak,sansür yada sitenin kendi tutumundan sebepler olabilir bizler bir çok siteye ulaşamayız.

Genelde büyük kurumsal şirketler,resmi kurumlar yada internet kafe sahipleri internet servis sağlayıcısından internet ağ erişimini kullanan kullanıcılara karşı firewall (güvenlik duvarı) programı ile bir çok siteyi filitrelerler.

Firewalldaki sansurlu sitelere erisinFirewall yazılımı sizlerin geliş-gidiş portları (yol) engellerler. Bir çok siteye özellikle filitreler facebook,youtube,sosyal paylaşım,film-dizi izleme sitelerinde yoğunlaşır. Bizlerde bu sansürlü ulaşmak için bir çok yollar deneriz. Bu yollar arsında proxy siteleri,ssl siteleri,vpn ve proxy programları,dns değiştirme,sistem içinden host dosyasına site ekleme gibi farklı yolları başvururuz. Zamanla bu yöntemlerde işe yaramaz. Tabi ki firewall bütün portlarımızı bu siteler için kapatmıştır.

Bu sansürlü sitelere tünel açma diğer adı ile poor man’s vpn olarak da adlandırılıyor. Ssh sunucusundan-serverinden 443 portuna bağlanarak aşabiliriz. Ücretsiz ssh sunucusu kullanıcı adı ve şifreyi aşağıdaki siteden alabilirsiniz.

Shell hesabı al:

Ssh sunucusu shell hesabını kullanabilme için puty programı aşağıdaki linktene indirin.

Puty indir:

Bu işlem için firefox tarayıcısını kullanacağız. Firefox altyapısını kullanan tarayıcılarda kullanabiliriz.

Firefox indir:

Bu işlem için firefox tarayıcı için fox proxy standart eklentisini kullanmamız gerekiyor.

Fox proxy standart eklentisi indir:

Ssh tünelleme video sayfası:

Alternatif yöntem ultrasurf 13.4 son sürümü indirin. Eğer resmi daire,şirket internet kullanıcı iseniz vpnle internete bağlanıyorsunuz. Vpn ile internete bağlanmayın . Ultrasurf programını çalıştırın. Sizlere tunelleme yapaçaktır. Farklı bu tarz programlarla özellikle kurulumsuz olanlarla yada kurulumsuz vpn programları yaparak kendinizde farklı host ve port bu program ve programların üstünde deneyip kullanabilirsiniz.

Dünyadaki bütün vpn programlarının listesinin bulunduğu vpnground ve bestvpnservice bu programları denemeniz gerekebilir. Her vpn programı farklı host ve port kullanabilir. Bu tür programları kurulumsuz yaparak ve setuplu kurarak çalıştırın sisteminizi çalıştıran setup yada kurulumsuz devamedin. Programramları kurulumsuz yapma programı steammover burdan indirin.

Kendinize linux ubuntu server kurun. Bu server kurma sayfası yararlanabilirsiniz.

Bütün her şeyi denediniz ve sansürlü sitelere ulaşamıyorsunuz evdeki bilgisayarınıza teamviewer kurun. İşyerinizdeki bilgisayarınıza aynı programı kurun. İş yerinden evdeki bilgisayarınıza bağlanın. Evdeki sisteminizde firefox kurulu olsun. Firefoxa bu anonymox kurun. eklentisini kurun. Bütün sitelere artık ulaşabilirsiniz.

Bu sansür işlemini kullanıp, sansürlü sitelere giremiyorum,internetim yavaşladı, internetim hiç yok veyahut farklı sorunlar olursa muhatabı değilimdir.

Linux ubuntu işletim sistemi için yine sizlere shell hesabı almamız gerekiyor. Sistemimizde firefox olmalı ve fox proxy standart eklentisinide kurmalıyız. Firefox dns ayarlarını her hangi bi dns adresi kullanabilirsiniz. Windows işletim sisteminin aksine sadece terminalden ctrl+alt+t fonksiyonu ile shell hesab adını girip şifreyi yazdıktan sonra işlem tamamdır. Terminal açık kalmalıdır. Uzak sunucu ile bağlantıyı kesmemeliyiz. Linux ubuntuda bizzat kendim terminal vasıtası ile sansürlü siteye ulaştım. Nasibse bu işleminde videosunu kayıt yaparız.

Mac os x için ise yine firefox tarayıcısı,foxy proxy eklentisi kurulu olması gerkli,ssh hesabı ile mac os terminal yada aşağıdaki program vasıtası ile yapabilirsiniz.

Mac os x shell programı indir:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here