Folder Marker ile renge göre klasörleri düzenleyin

0
717

Bazen tüm klasörleri standart Windows simgesi sarı klasör kullanmak özellikle belirli bir klasörü bulmak zordur.  Bilgisayarda pek çok klasör bulunmaktadır. Bu sorunu çözmek için basit bir yolu gibi bir program kullanmak gerekebilir. Folder Marker, bu işlemi daha kolay hale getirmek için renklerine göre klasörleri şifrelemek için, Windows için ücretsiz bir programıdır.

Folder Marker ile renge gore klasorleri duzenleyin

Folder Marker kullanımı çok basittir. Özelleştirmek istediğiniz klasörü düğmesini tıklayarak ana program penceresinden veya bağlam menüsü üzerinden klasörlerin renkleri değiştirebilirsiniz. Programın ana arayüzünde sadece renk istediğiniz seçeneği “1” klasörünü seçin Eğer “2” kullanmak istediğiniz rengi seçin ve klasörün rengini değiştirmek için “Uygula” butonuna tıklayabilirsiniz. Program ayrıca, aynı anda birden fazla klasörleri özelleştirmek için izin verir. Menüden “Klasör” tıklayıp “Birden Klasörler” kontrol ve son olarak, istenen tüm klasörleri seçin renkler ekleyin.

Çeşitli renk seçenekleri ve renkler ötesinde ayrıca sağlanan farklı simgelerle klasörleri özelleştirebilirsiniz. Bağlam menüsünden Özelleştirme daha basittir, yapmanız gereken tüm özelleştirmek “Mark Klasör” seçeneğini seçin ve bir simge seçmek istediğiniz klasöre sağ tuşunu tıklayın.

Bu program klasörlerinizi düzenlemek için iyi bir seçenektir.

Folder Marker programını aşğıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://foldermarker.com/en

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here