Geçerli Güvenlik Ayarlarınız Bu Dosyanın Karşıdan Yüklenmesine İzin Vermiyor Çözümü

0
1241

Birçok kullanıcı hala İnternet Explorer’ı kullanmayı devam ediyor. Windows’un eski işletim sistemlerini kullanmak zorunda kalanlarda, kuşkusuz İnternet Explorer’ı kullanmaya devem etmek zorunda kalabilirler. İnternet Explorer’ı ile dosyaları indirmeye çalışırken; Geçerli güvenlik ayarlarınız bu dosyanın indirilmesine izin vermiyor hatası ile karşılaşabilirler. Bu sorun, dosya indirme işlevini engelleyen İnternet Explorer ayarlarındaki bazı değişiklikler nedeniyle İnternet’ten dosya indirmenizi engeller. Bu hata çok kolay düzeltilebilir.

İşletim sistemi Windows 10 yeni bir işletim sistemi olmasına rağmen ne yazık ki bende Geçerli güvenlik ayarlarınız bu dosyanın karşıdan yüklenmesine izin vermiyor hata iletisi ile karşılaştım. Şunu da hatırlatayım; varsayılan İnternet tarayıcım İnternet Explorer.

Virtualbox’ Windows 10 bilgisayarımdan kaldırmıştım. Dün akşam virtualbox lazım oldu. Bu URL’den; https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads indirmeye çalıştığımda Chrome tarayıcı izin vermedi. Sonra İnternet Expoler’de virtualbox indirmeye başladım. İndirme linkine tıklar tıklamaz; Geçerli güvenlik ayarlarınız bu dosyanın karşıdan yüklenmesine izin vermiyor yazısı ile uyardı. Sonra başka tarayıcı olana Microsıft Edge indirme yaptığımda tarayıcıda indirme işlemini bir türlü olmuyordu. Hadi bu hata sorununu bir çözelim.

Geçerli Güvenlik Ayarlarınız Bu Dosyanın Karşıdan Yüklenmesine İzin Vermiyor Çözelim

İnternet Explorer tarayıcımızı açalım.

İnternet Explorer Menü çubuğunda Araçlar sekmesine tıklayın.

Araçlar sekmesinde İnternet Seçenekleri sekmesine tıklayın.

İnternet Seçenekler kısmında Güvenlik sekmesine tıklayın.

Güvenlik sekmesinde Özel Düzey kısmına tıklayın.

Açılan ekranda aşağılara doğru inelim ve İndirilenler kısmını bulalım.

İndirilen kısmının altındaki Dosya Yükleme kısmında Etkinleştir seçelim.

Tamam yapalım.

Gelen ekranda Evet‘e tıklayın.

Sonra Tamam‘a tıklayın.

İnternet Explorer’u kapatalım ve tekrar açalım.

Geçerli güvenlik ayarlarınız bu dosyanın indirilmesine izin vermiyor hatası ayarlaması ile uğraşmam diyorsanız. Buradan Tor tarayıcıyı indirip kurun. İndireme işlemi Tor tarayıcı istediğiniz indirmeleri yapabilirsiniz.

Artık sorunsuz ve güvenli indirmeler diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz