Site icon internetkafa.com

Google Aramalarda Bulmadığınızı Bulun

Google İnternet’te arama yapma için şuanda üst düzey arama motoru web site aracıdır. Bir çok web uzmanına göre uzun seneler böyle devam etmesi beklenmektedir. Google’nin aslında bir çok şeyi arama yaptığında ne yazık ki göstermiyor. Google aramalarında olmayan İnternet’te arama yapmak için bazı alternatif sitleri isimlerinden kısaca bahsedeceğim.

Web sitelerinde bir arama yapmak istediğimizde herkesin ilk tercihi Google’dir. Kimsenin aklına bu yanlış bir şey olduğu gelmez. Ancak Google, bir dosyayı bulmak için bilgisayarınızda ve bulut hesaplarınızda arama yapamaz. Google, kendisini ayarladığınız dille de kısıtlar. Devasa Google şirketin reklam geliri elde etmeleri karşılığında veri dağıtarak daha büyük olmamasına da katkıda bulunuyoruz.

Şimdi alışkanlığımızın yerine daha faydalı bir alışkanlık yapacak Google gibi sitelerden bahsedeceğim.

Google Aramalarda bulmadığınızı bulan siteler

2lingual.com

Google arama yaptığınızda iki dilli arama yapamazsınız. Aynı anda iki dilde arama yapmak mümkün değildir. Rakip arama motorları ile birden çok dili arama yapma imkanı verirler. Aynı anda iki dilli arama yamak için 2lingual.com kullanabilirsiniz.

Çok çeşitli diller arasından seçim yapabilir ve arama sonuçlarını yan yana alabilir. Bu site ile kısa sürede oldukça iyi çalıştığını kesin olarak görebilirsiniz.

Millionshort.com

Google Arama’da bir şey aradığınızda, ilk sayfa en iyi web sitelerinden gelen sonuçları verir. Eğer bunun tersini istiyorsan millionshort.com web sitesini kullanabilirsiniz. İnternet’te arama yapmak için her zaman gözden kaçan web siteleri bazı yeni kaynak veriler için bu siteyi tercih edebilirsiniz.

Arama yaptığınızda, araç arama sonuçlarından en iyi 100, 1000, 10.000, 100K veya bir milyon web sitesini ortadan kaldırır. Genellikle büyük arama motoru hizmetlerinden birini kullanırken görülmeyen sonuçlar verir.

Sourceful.co

Google Dokümanlar, herhangi bir Doküman, Sayfa veya Slaytı internet üzerinden genel olarak görüntülenebilir bir dosyaya dönüştürme seçeneği sunar. Kaynak bu dosyaları bulur ve herkesin arayabilirsiniz ortak belgelerin bir kitaplık yapmak için dizinler ekler.

Kaynak kullanan kullanıcılar ayrıca her dosyanın açıklamasını hassaslaştırabilir ve aramayı kolaylaştırmak için etiket ekleyebilir.

Wolframalpha.com

Algoritmalarını, bilgi tabanını ve Yapay Zeka teknolojisini kullanarak uzman düzeyinde ki cevapları hesaplamak için tasarlanmıştır. Sitede dört kategori bulunmaktadır. Matematik Bilim, Teknoloji, Toplum Kültür ve Günlük Yaşam. Bu kategoriler içinde, sorguları bulmasını kolaylaştırmak için çeşitli alt kategoriler vardır.

https://mysterysear.ch

Dünyanın en kaliteli siteleri kullandırıyor. Hepsi tek ekranda. Siteye girdiğinizde aramak isteğiniz veriyi (program,müzik,film…) searc kısmına yazın. Web yazısının işaretini koyun aramaya başlayın. 16 tane arama motarı ile arama yapabiliyorsunuz. İmages (resim) kısmına işaret koyduğunuzda aramak istediğiniz veriyi 48 tane sitede arama yapabiliyorsunuz. Torrentei seçtiğinizde 180 tane torrent sitesi ile arama yapıyorsunuz. File sharing seçtiğinizde 11 adet dünyanın önde gelen dosya sitesinde arama yaparsınız. streaming sites seçtiğnizde 10 adet film arama sitesini kullanıyorsunuz. Video seçtiğinizde 25 adet video sitesini kullanarak arama yapıyorsunuz. Music seçtiğinizde 10 adet site ile arama yaparsınız.

Google’ı temelli aramayı terk etmeye hazırsanız, bu yazıdaki siteleri mutlaka denemelisiniz.

Exit mobile version