Günlük Kafein Limitinizi Caffeineinformer.com ile Öğrenin

0
3156

Vücudunuz için bir günde ne kadar kafein tüketebileceğinizi öğrenmek istermisiniz? O zaman yazımı okumaya devam edin. Caffeineinformer.com web sitesi tarafından sağlanan ücretsiz bir kafein güvenli limit hesap makinesi kullanılarak yapılabilir. Bu hesap makinesi günlük kafein sınırınızı sadece vücut ağırlığınızı kullanarak otomatik olarak bulabilir. Size miligramlarda kafein güvenli limiti gösterecektir. Sonuçlar kesin olmayabilir, çünkü kişinin yaşına, kafein toleransına, tıbbi geçmişine vb. bağlı olarak değişebilir.

Not: Günlük kafein limitinizi bu yazıdaki sitelerden öğrenmeden önce mutlaka bir doktora muayene olup öğrenin yoksa sağlığınızla ilgili olabilecek tüm sorunlardan www.internetkafa.com ve yazarı İsmail Fiden asla sorumlu değildir.

Normal olarak, günde 400 mg kafein hemen hemen tüm sağlıklı yetişkinler için güvenlidir. Ancak, çok fazla kafeinli içecek alırsanız, bu nedenle, mide bulantısı, baş dönmesi, kalp çarpıntısı, vb gibi çeşitli kafein aşırı doz belirtileri muzdarip olabilirsiniz.

Başlamak için “ caffeineinformer.com ” web sitesini açın ve ardından “ Browse Caffeine Amounts ” düğmesine tıklayın. Bu, üstte bir ” Calculators ” düğmesini görebileceğiniz yeni bir sayfa açar. Şimdi, o düğmeye tıklayın ve “Your Caffeine Safe Limit” seçeneğini seçin.

Bunu yaptığınız anda, kafein güvenli limit hesap makinesi açılacaktır.

Your Weight kısmına kilonuzu yazın.

Calculate Safe Limit düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Bunu yaptığınızda, vücudunuz için güvenli olan günlük kafein limitini hesaplamak için vücut ağırlığınızı dikkate alır. Sonuç 18 yaş ve üstü kişiler için geçerlidir.

Günlük kafein limit hesaplamasının dışında, bu web sitesinde iki tane daha kafein ile ilgili hesap makinesi de var. En sevdiğiniz kafeinli içeceklerin bir gün içinde ne kadar tüketmeniz gerektiğini sizlere yardımcı olaçaktır.

Benzer siteleri bir listesini aşağıya yazıyorum.

Caffeine Counter

Omni Calculator

Clockwork Research

MassiveJoes

The Calculator

EasyCalculation

The Real Java Widget

Perfect Coffee At Home

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz