Site icon internetkafa.com

Güvenli E-posta Sağlayıcılarının Listesi

Dünyada bazı hükümetlerin yıllardır e-posta iletişimlerimizde casusluk ettiklerini ortaya çıkardıktan sonra güvenli bir e-postaya ihtiyaç duyulması hiç bu kadar acil olmamıştı. Gizlilik bilincine sahip e-posta sağlayıcıları hiçbir zaman daha yüksek talep görmemiştir. Kullanıcılarına casusluk yapan bir genel e-posta sağlayıcısı kullandığınızda, yalnızca size zarar vermez, herkesin gizliliğini etkiler. E-posta adresiniz ilgi alanlarınızı, kişisel hobilerinizi, günlük aktivitelerinizi, arkadaşlarınızı, ailenizi ve diğer binlerce kişisel bilgilerinizi saklar ve  büyük isim sağlayıcılarının gizliliğinizi almasına izin verebilirsiniz.

Hushmail

Gizlilik ile Temel Güvenli E-posta.

Piyasadaki ilk ve en uzun ömürlü güvenli e-posta sağlayıcılarından biri, 1999’dan bu yana güvenli e-posta sağlayan Hushmail’dir.

Hushmail’i diğer sağlayıcılardan ayıran şey, kendi sunucularının hepsinin sahip olduğu ve işlettiği, verilerinizin hiçbir zaman üçüncü taraf bir sunucuda gönderilmediği veya saklanmadığı anlamına gelir.

Hushmail otomatik şifreleme, geçici e-posta adresi, sıkı HTTPS ve iki adımlı doğrulama dahil olmak üzere tonlarca özellik ile doludur. Son 17 yıllık hizmet sayesinde, Kanada hükümeti tarafından 2007’de bir defada üç kullanıcı hesabının açılması yönünde baskı yapılmıştır. Ancak Hushmail, güvenlik, gizlilik ve basitlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur ve hepsi ücretsizdir.

Tutanota  

Tüm Şifreleme İhtiyaçlarınız İçin.

Listeye hakim olan başka bir güvenli e-posta sağlayıcısı Tutanota’dır, çünkü tüm posta kutusunun şifrelenmiş, e-posta ve kişiler, aslında tüm verilerin size şifrelenmesi, yalnızca verilerinize erişmenizi sağlar. Tutanota, bir Alman mahkemesi tarafından veriyi devretmek zorunda kaldığında bile, sadece şifrelenmiş verileri dağıtabilirdi ve bu bilgileri okumayı veya şifresini çözmenin hiçbir yolu olmamasıdır.

Tutanota, uçtan uca şifreli e-postaları, paylaşılan bir parola ile e-postalarınıza gönderebilmeniz, hatta Gmail gibi ana akım sağlayıcıları kullanarak arkadaşlarınızla, ailenizle ve iş ortaklarınızla iletişim kurarken bile e-postayı özel olarak gönderebilmeniz açısından benzersizdir. Varsayılan olarak, Tutanota, bir konu, gövde ve ekleri otomatik olarak şifreler. En önemlisi, IP adreslerini kaydetmez ve hatta IP adreslerini gönderilen ve alınan e-postaların başlıklarından keser.

Tutanota şifrelenmemiş verileri asla kendi sunucularında saklamıyor, postadan kişilere her şey şifreleniyor.

Tutanota, şifrelemeyi anahtar oluşturma olarak kullanımı kolaylaştırır ve anahtar değişimi arka planda kolayca yapılır.

Tutanota, kullanıcılarının sunucu tarafındaki özel anahtarlarını asla kullanmaz.

RiseUp

Tüm Yüksek Güvenlikli Aktivistlerin İhtiyacı İçin.

Ücretsiz güvenlik ve anonimlik araçları sunan Seattle merkezli bir dijital kolektif olan RiseUp, aktivistler ve gizlilik destekçileri için bir başka güvenli e-posta hizmeti. E-posta gizliliği ihtiyacından doğmuş olan RiseUp, kesinlikle sıfır izleyici ve sansür içermeyen güvenli bir e-posta çözümü sunar.

RiseUp, 1999’dan bu yana hizmet hükümetini serbest bırakan küçük bir özel gizlilik yanlısı eylemciler topluluğu tarafından doğdu ve işletildi. Daha önce yasa uygulayıcıları tarafından yürütülen çalışmalardan sonra bile hiçbir veri üçüncü şahıs ya da hükümet tarafından ele geçirilemedi.

RiseUp, büyük bir güvenlik sunarken, bir destek bileti alması ve bir hesap almak için birkaç gün sürmesi bakımından büyük bir dezavantajı var. Başlamak için önce bir e-posta istemesi ve neden bir tane istediğini söyleyen bir destek bileti göndermelisiniz. Bir aktivist, gazeteci, hacktivist veya sade bir gizlilik aşığı olabilirsiniz ve kolayca bir hesap verebilirler.

Torguard

Gizlilik ile Şifreli Webmail.

Listede son olarak, başka bir güvenli e-posta olan Torguard, ancak bu sefer lider bir VPN sağlayıcısı tarafından geliştirildi. Torguard’ın anonim e-posta hizmeti, güvenli bir gelen kutusu sunan, gizlilik ürünü cephanelikleri için en son ekidir. Torguard, kolay PGP e-posta şifrelemesi, uçtan uca güvenlik, sıfır reklam ve kusursuz ileri gizlilik sunar.

Diğer benzer siteleri aşağıya yazıyorum.

Blur/MaskMe

İsteğe bağlı bunu da deneyebilirsiniz.

Bu harika tarayıcı eklentisinin arkasındaki şirket, MaskMe olarak bilinen Blur olarak bilinen ücretsiz bir hizmet sunuyor. Servis, e-posta adresinizi web sitelerine girerken kolayca maskelemenizi sağlar. Bu, kişisel bir e-postanıza bir web sitesi vermek yerine onu gizleyebileceğiniz anlamına gelir. Size her şeyi gerçek e-postanıza iletecek ikinci bir e-posta verecektir. Bu, bir web sitesinin gölgeli, spam içerikli veya saldırıya uğraması durumunda, gerçek e-postanızın asla ellerinde olmaz. Yalnızca maskeli bir sürümde olması anlamına gelir. Maskelenmiş e-postaları engelleyebilir, böylece e-posta spam olmaya başlarsa, onu engellersiniz ve e-postaları bir daha almayacaksınız. Harika bir ek gizlilik aracıdır.

Exit mobile version